Sağlık TurizmiVlog & Blog

2020 POSTPANDEMİ BAŞLAMADAN YALANLAR HAYALLER ve GENE LAFLA PEYNİR GEMİSİ YÜRÜTECEĞİZ

Allah’ım neydi günahım. Günahım neydi Allah’ım diye bir şarkısı var Rahmetli Kayahan’ın. Ben bu şarkıyı yaş aldıkça tecrübelendikçe çok söyler oldum. Çok değil 3 ay önce her şey bitmiş gibi reklamı kesen, her şey ölmüş bitmiş ve yok olup gitmişiz gibi kepenk kapatan sektör. Bu gün matematiksiz ve hesap makinasız sayılara geri döndü. 2021 de 40 Milyar dolar. Demiş genç yakışıklı bir arkadaşımız. Bir başkası kayıp turizm gelirini sağlık turizmi getirecek demiş. Nasıl mutlu oldum. Nasıl mutlu oldum.
Sonra hala uyumadığımı ve bilgisayarın başında medya takip sisteminin getirdiği haberleri okuduğumu anladım. Bu bir rüya ve değilmiş burası da ALİCE harikalar diyarı değilmiş. Adam hesap makinesi kullanmıyormuş sadece. Türkiyem neydi günahım. Dahası 8 milyar $ı aşmış sağlık turizm. Kontrol ettim gerçekten 8 milyarı aşmış süpermiş…
Adam patagonya sağlık Turizm verilerini veriyor sanırım. Daha çok duyacağız. Patogonya, Namanlı, Meram, Finike, Sivaz Boğazlayan Sağlık Turizm Dernekleri ve kooridanatörlerinin değil sadece bilmem ne şirketinin, bilmem ne vakfının, bilmem ne holdinginin hatta bu yarışa belediye başkanları, valiler millet vekilleri katılacak. Dolarlar havada uçuşacak. İNŞALLAH olur…

Allah nasip ve rısk kısmında basit bir prensiple ödüllendirir biz kullarını; sen emeğinin karşılığını alırsın. Her ne yapıyorsan yap Allah sana o emeğin ekonomik yövmiye karşılığını verir. Ama zenginlik o tercih sebebidir. Hak onu istediğine verir.
Şimdi biz ne kadar çalışırsak karşılığını alacağız İnşallah. Peki biz ne yapıyoruz. Dünyanın en güzel hastanelerini en yi teknolojilerini en donanımlı doktorlarla donattık. Buraya kadar muhteşem.
Peki reklam, satış, pazarlama, markalaşma,
Ara eleman, dil bilen hemşire, dil bilen doktor, hasta bakıcı
Malpraktis, hukuk
Sigorta ve güvence sistemi
Takip sistemleri
Hizmet standartları ve güvence sistemleri
Gelen hasta profili
Aman ne düşüneceksin. Amacımız reklam hadi 40 milyar de 50 milyar de bilmiş görün daha ne olacak.
40 yıldır Turizm binlerce onbinlerce otelle 35 Milyar yapmış sen hop 1 yılda 2 den 40 a atla…
Allah’ım ağzı olan konuşmasa biraz planlama, biraz projelendirme biraz ekip yetiştirme iyi olmaz mı?
Neyse Kervanı yolda dizerken gene şarkı söyleyecek böcükler. Sağlık Turizmi gene sakız olacak ağzınızda. Gene atıp tutacaksınız. Sonrada hayıylanacaksınız.
Allah işinizi gücünü varsın…
Allah’ım bu bayram sabahı neden ben haber okuyorum ki..

Murat IŞIK
İgeme