Vlog & Blog

BAE, Birden Fazla Mağazanın Fiyatlarının Kdv’den önce Değiştirilmesi

BAE genelindeki bir dizi perakendeci, her mağazadaki personel üyelerine göre, KDV’nin Ocak ayında açılması öncesinde fiyatları yükseltmeye başladı
Gulf News, büyük eczaneler, moda perakendecileri ve ev eşyaları satıcısı da dahil olmak üzere mağazalar arasında fiyat artışlarının birden fazla örneğini buldu
Dubai: Federal Vergi Dairesi başkanı perakendecileri 1 Ocak’ta Katma Değer Vergisinin resmi lansmanı öncesinde fiyatlarını yükseltmeye karşı uyardı.
Federal Vergi Otoritesi Genel Müdürü Halid El Bustani, “Bir numaralı şey, 1 Ocak 2018’den önce KDV’den kimsenin ücret almasına izin verilmediği çok açık” dedi.
Üst düzey yetkili, müşteriler KDV’yi gösteren bir makbuz aldıysalar, şirketin para cezasını çekecek olan FTA’ya geçmeleri gerektiğini belirtti.
Birleşik Arap Emirlikleri genelinde bir dizi perakendeci, Ocak ayında lanse edilmek üzere fiyatları yükseltmeye başladı. Ancak her mağazadaki personelin isimsiz kalmasını istedi. Daha da önemlisi, personel fiyatları yükseltmiş olan perakendecilerin henüz KDV almadıklarını ve KDV’yi talep etmediğini belirtti.
Uzmanlar Gulf News , bu fiyat artışının arkasındaki potansiyel motivasyonun iki kat olduğunu söylemek için konuştu: Birincisi, KDV’nin 1 Ocak 2018 uygulama tarihinden önce müşterileri daha yüksek fiyatlara ikame etmek ve ikincisi, 1 Ocak 2018 ‘den sonra pazarlama aracı olarak kullanmak.
Euromonitor Uluslararası araştırması başkanı Nikola Kosutiç.”Genel olarak, bir vergi getirildiğinde, bir pazarlama aracı olarak pek çok perakendeci fiyatlarını artırmayacaklarını ilan edeceklerini sık sık görmüştük. Bunların birçoğu önceden fiyatlarını yükseltmiş olacak, “dedi
Ortadoğu ve Güneydoğu Asya için özel Ascots & Şapellerde operasyon direktörü Mahir Ali, şunları söyledi: “Bunu yapmakta olan çok sayıda perakendeci var … 1 Ocaktan önce KDV’yi etkileyen bir grup perakendeci olacak ve fiyatlarını değiştirmediklerini söyleyecekler. ”
Perakendecilerin vergi girişinden kaynaklı olumsuz etkileri önceden önlemek için kullanabilecekleri bir dizi mekanizma var, diye ekledi.
Dubai’nin en büyük alışveriş merkezlerinden birindeki bir eczane çalışanı, şirket yönetiminin fiyat artışıyla ilgili talimatları e-postayla gönderdiğini, ancak yeniden fiyatlandırılması gereken ürünlerin listesini henüz paylaşmadığını söyledi.
Birkaç markanın sahibi olan önemli bir perakende devi, Gulf News’a yaptığı açıklamada, “Tüm perakendeciler gibi sürekli fiyatlarımızı yukarı aşağı ayarlıyoruz. Lojistik maliyetleri, dalgalı döviz kurları ve malların maliyeti gibi fiyat stratejimizde rol oynayan çok sayıda faktör var. ”
Franchise operatörü, Gulf News’e yapılan fiyatların KDV’yi de içerecek şekilde artırıldığını iddia etmeden, bunun yerine “mevzuatı yakından inceledik ve işimizin KDV’nin uygulanmasına hazır olduğundan emin olmak için birkaç ay hazırlanıyor” dediğini ve müşterilere mümkün olduğunca kolay geçiş yapmak. ”
http://gulfnews.com