Igeme

Güneş Kitaplığı

Bazen biri içindir tüm bir proje. Bir kişi gerekir dünyayı değiştirmeye. Bir lider bir sanatçı, bir yazar, bir besteci, bir müdür, bir öğretmen, bir arkadaş. Senin için en çok ihtiyacın olduğunda sana dokunan hareketi yapan, sözü söyleyen desteği veren o kişi nerede yetişecek. Sana nasıl ulaşacak yada nerede yetişecek. Kim o adam, kim o kadın. Nereli nasıl yetişti bilmiyorum. Bildiğim tek şey o herkes olabilir.
Bildiğim tek şey kim olabileceğini bilmiyoruz. O nun gibiler çoğalsın diye neler yapabiliriz. O kitabı, o filmi, o şiiri, o kitabı, o adamı ona götürmeliyiz.
Belki Ardahan ovalarında yetişecek 8 ay kış 3 ayaz 1 ay yaz diyerek. Belki Çankırı  ovasında hem yalnız hem yorgun hem de yaren olacak bilmiyoruz.
Biz bize düşeni biliyoruz. Onlara O kitabı, o filmi, o şiiri, o kitabı, o adamı ona götürmeliyiz.
Işık Doğudan Yükselir diyordu ya yalnız ve yorgun ülkemin insanlarına imkan verildiğinde başarıları toplayan arkadaşlarımız. Biz bu güneşin doğması için biz onların yetişmesi için “Güneş Kitaplığı“ Kütüphane ve Etüd Merkezlerinin kurulması için harekete geçiyoruz. Sizi de aramızda görmek istiyoruz.
Bu amaçla İGEME ve Medical in Türkiye, Gateoftec ve Ceviz Country gelirlerinin %5 i ile oluşturulacak fon ve bağışlarla bunları yapmaya başlayacağız ilk şehir ARDAHAN…
İletişim : igeme@www.igeme.com.tr