Haberler

İhracat Seferberliği

Türkiye’nin 2000’li yıllarda ivme kazanan ihracat büyümesinin Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı için amaçlanan 500 milyar ABD Doları tutarındaki büyük hedefe ulaşması için bir proje başlattık. Bu projemizin adı İhracat Seferberliği.
Türkiye’yi bir marka yapmak, ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayabilmek için bu dev proje cankurtaran niteliğinde olacaktır. Bugün 157 $ olan ihracat istatistiğimizi hedefimiz olan 500 milyar $’a çıkaramasak bile bu uğurda elimizden gelenin fazlasını yapmalıyız. Çünkü bunu yapmak için geç bile kaldık. Fakat bu ihracatı yapabilecek potansiyele sahibiz. Tek eksiğimiz ise elimizde olan gücü ve birikimi nasıl kullanacağımıza dair bir yol gösterici.
500 milyar $’lık ihracat hedefine ulaşmak için, hangi politikalara, paydaşlara, süreçlere ve yetkinliklere ihtiyaç olduğunu tespit edecek ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda ilerlememiz gereken rotayı belirleyeceğiz. Montaigne’in dediği gibi “nereye gideceğini bilmeyen kaptana hiçbir rüzgar yardım edemez” Biz ise hedefimiz doğrultusunda 1-0 öndeyiz. Peki sen ok umanın he diye sini ka zan dın. i ge me yi ar a

İşimiz ihracat Seferberliği gücümüz Türkiye.