Vlog & Blog

İhracatı Geliştirme Yöntemleri – Kendini Bilmek ve Çantayı Hazırlamak

Sabahın erken saatinde bir karar vererek başlar yada günlerce sancılı düşüncenin sonunda. Biri içeri girmiştir. Malınızı alıp yurt dışında satmış ve fiyatını söylediğinde sizi şaşırtmıştır. Hep duymuş ve uygulamak şimdi aklınıza gelmiştir. Çevrenizde yapanların büyüme seyirleri sizi kıskandırmıştır. Daha önce malınızı satan aracı artık yoktur. Kriz ve daralan pazarda tekrar aklınıza gelmiştir.
Daha yüzlerce neden olabilir bugün sizi ihracata iten yada bu yazıyı okumanıza sebep
Bugün pazartesi sizi yola çıkaracak bu siteye getirecek bu makaleleri okutacak. Yada internet aramalarınız ile ulaştınız. Şimdi diyorsunuz ki ne diyeceksen de.
Bugün ihracata başlayacaksınız önce çözmeniz gereken ben kimim sorusuna cevap vermek olacak. Bu sorunun cevabını ararken de çözmeniz gerekenler listesi çıkacak karşınıza. Bu listenin birinci basamağı kurumunuzu firmanızı ürününüzü bir dünya ürünü olarak tarif etmeniz yazmanız ve çizmeniz gerekliliği olacak.
Ürün ve firmanız için Company Profile hazırlayın. Bunu özet net ve çabuk iletişim için hazırlayın. Şirketinizi genel hatları ile anlatan bu dosya ingilizce, arapça, rusça ve fransızca hazırlanmalıdır. Bunu doğru şekilde hazırlamak ve doğru kanallar ile yaymak ilk işimiz olacaktır.
Company Profile ile ilgili yapılacaklar başka bir yazının konusudur. Ancak Web sitenizi, logonuzu, şirket reklam mecralarını uluslararası düzeyde hazırlamalı ve buna uygun bir company profile ile tamamlamalısınız.