Vlog & Blog

Lady Gaga’nın ayakkabı tasarımcısı Kobi Levi AYMOD Fuarı’nda

Tasarımlarını sanata dönüştürüyor
 
Lady Gaga’nın ayakkabı tasarımcısı Kobi Levi AYMOD Fuarı’nda
 
Türkiye ve Avrupa’nın en büyük, dünyanın ise ikinci büyük fuarı olan Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı (AYMOD), 62’nci kez görücüye çıkıyor. 500’e yakın firmanın 1.000’in üzerinde markasını sergileyeceği fuarın sürpriz ismi ise Lady Gaga’nın da ayakkabı tasarımcısı olan Kobi Levi.
 
CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık tarafından Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği’nin (TASD) işbirliği ve Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme Eğitim Vakfı’nın (TASEV) destekleri ile düzenlenen Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı (AYMOD), 2-5 Ekim 2019 tarihleri arasında CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’nde 62’nci kez ziyaretçileri ile buluşacak. Dünya nüfusunun yüzde 12’sine ayakkabı satan 500’e yakın firmanın 1.000’in üzerinde markasını sergileyeceği fuara, 5 bini yabancı olmak üzere 30 binin üzerinde profesyonel alıcının katılımı bekleniyor. 60 bin metrekarelik alanda dünya ayakkabı sektörünün yeni trend tasarım ve ürünlerinin görücüye çıkacağı fuarın en renkli siması ise Lady Gaga’nın da ayakkabı tasarımcısı olan Kobi Levi. Ayakkabı tasarımını sanata dönüştüren Kobi Levi, fuarda hem kendi tasarladığı ayakkabıları sergileyecek hem de fuar kapsamında düzenlenecek T-Talks seminerlerine konuşmacı olarak katılarak, hayatı ve ayakkabı tasarımlarına ilişkin ilginç detayları paylaşacak.

600 milyon insanın ihtiyacını karşılıyor
 
Kendi alanında Türkiye ve Avrupa’nın en büyük, dünyanın ise ikinci büyük fuarı olan AYMOD, başta Türkiye olmak üzere Rusya, Ukrayna, Pakistan, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Gürcistan, İran, Irak ve Ürdün gibi yakın coğrafyada yaşayan 600 milyona yakın insanın ayakkabı ihtiyacını karşılar nitelikte. Kadın-erkek ayakkabısından çocuk ayakkabılarına kadar klasik, spor ve el yapımı binlerce yeni modelin sergileneceği fuara aralarında Rusya, İtalya, İsrail, Birleşik Arap Emirlikleri, Kazakistan, Polonya, Türkmenistan, Özbekistan, Ürdün, Macaristan, Çekya, Karadağ ve Lübnan’ın da olduğu 5 bini yabancı, 30 binin üzerinde alıcının katılımı bekleniyor.
 
Katılımcılar hem ziyaret hem ticaret yapıyorlar
 
Dünya ayakkabı sektörünün yeni trend tasarım ve ürünleri görücüye çıkaracağı fuarda, ayrıca Almanya, Arnavutluk, Belarus, Dubai, Fransa, Hırvatistan, İsrail, İtalya, Çin ve Romanya’dan yüksek alım gücüne sahip heyetler de ağırlanacak. Katılımcı profilinin yüzde 98.5’inin hem ziyaret hem de ticaret yaptığı AYMOD, yakın coğrafya ülkelerinden anında sipariş alabilme özeliğiyle de ön plana çıkıyor.
 
T – Talks’un sürpriz ismi Lady Gaga’nın tasarımcısı Kobi Levi
 
Türk ayakkabı sektörünün en büyük uluslararası gücü olan AYMOD, T-Talks seminerlerine de ev sahipliği yapacak. Yerli yabancı dünyaca ünlü tasarımcıların katılımı ile gerçekleştirilecek T-Talks Seminer Programı’nda ayakkabıda sürdürülebilir ürünlerin gelecekte sağlayacağı faydalar, yeni tasarımlar, yeni trendler ve sektörün ekonomisi tartışılacak. Bu yılki AYMOD’un sürpriz ismi ise Lady Gaga’nın da ayakkabı tasarımcısı olan Kobi Levi. Tasarımlarını sanata dönüştüren Kobi Levi, fuarda hem kendi tasarladığı ayakkabıları sergileyecek hem de T-Talks seminerinde hayatı ve ayakkabı tasarımlarına ilişkin ilginç detayları paylaşacak.
 
Fuarda bunların yanı sıra Amsterdam’dan gelecek dünyaca ünlü tasarımcılar “Sürdürebilirlik” konsepti ile eserlerini sergileyecekler. Fuara katılan Hollandalı dünyaca ünlü tasarımcılar ise sakızdan, plastikten ve bitkisel ürünlerden tasarladığı ayakkabıları ziyaretçilerin beğenisine sunacak.
 
 
 
Bilgi İçin;
 
Deniz Kalendergil
CNR Holding Kurumsal İletişim Müdürü
0 212 465 74 76
0 533 501 00 50
deniz.kalendergil@cnr.net