Vlog & Blog

MARKALAR İÇİN DÜNYA SAHNESİNDE OLMA VAKTİ!!!

MARKALAR İÇİN DÜNYA SAHNESİNDE OLMA VAKTİ!!!
(Bayim Olur musun Basın Bülteni 20 Eylül 2019) 
 
Bayim Olur musun Franchising ve Markalı Bayilik Fuar’ının 17.’si 10-13 Ekim 2019 tarihleri arasında CNR Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Geçen 16 yıl boyunca, franchise sektörünün gelişmesine önderlik eden Bayim Olur musun fuarı, uluslararası düzeyde sektörün nabzını tutmaya devam ediyor.
10 Ekim’de kapılarını açacak olan, sektördeki her profesyonel için bir referans noktası niteliğindeki Bayim Olur musun 2019, sunduğu olanakları ve dinamik yapısıyla yine tüm beklentilerin ötesine geçmeye hazırlanıyor. Markalara büyüyerek zincirleşme fırsatı sunan, girişimcilere ise kendi işini kurma imkanı veren ülkemizin ve bölgenin ilk ve tek franchising fuarı “Bayim Olur musun ‘da ayrıca dört gün boyunca Fuar’la eş zamanlı gerçekleşecek etkinlik programında seminerler, katılımcı sunumları, şef şovları, yarışmalar ve tadım şovları ile sektörün üst düzey karar vericileri, ünlü şefler bir araya gelecek.
Medyafors Fuarcılık organizasyonu, UFRAD desteği, ERA Real Estate ana sponsorluğu ve A Para ana medya sponsorluğunda gerçekleştirilecek Bayim Olur musun Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı bu yıl 10-13 Ekim 2019 tarihleri arasında CNR Fuar merkezinde düzenlenecek. Ulusal ve global ölçekte markalara ve on binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapacak olan fuar, yabancı yatırımcılarında ajandasında ilk sırada yer alıyor. Franchise sektörünün kalbinin attığı Bayim Olur musun 2019, pazar büyüklüğü 50 milyar dolara ulaşan franchise sektörüne, 4 günde 1 milyar dolarlık hacim kazandırmayı hedefliyor. KOSGEB’in desteklediği fuar, istihdam oluşturma ve yeni iş alanları yaratma anlamında Türk ekonomisine önemli katkılar sağlamakla birlikte ziyaretçi, katılımcı sayısı ve yarattığı iş hacmi açısından her geçen yıl önemli başarılara imza atıyor. 50 m2’ye kadar m2 başına 100 TL KOSGEB desteği olan fuar’ ın toplamda 5431 m2’si desteklenmekte olup son başvuru tarihi 4 Ekim 2019’dur.
 
 
Büyümek ve iş ortağı arayan tüm sektörler bu fuarda buluşacak
 Gıdadan ev dekorasyonuna, gayrimenkulden güzellik merkezlerine, spor merkezlerinden, kafelere, kuru temizlemeden teknolojiye, otomotive, bilişimden yayıncılığa kadar geniş sektör yelpazesinden katılımcıların yer aldığı fuar büyük bir network alanı yaratırken; Şirketlere yeni şubeler açarak büyüme fırsatı sunuyor. Fuar, yarattığı iş hacmi ile her geçen yıl önemli başarılara imza atıyor.
2019 ‘da da markalar tedarikçisini bu fuarda seçecek…
Katılımcı ve ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan, franchise veren markalara ürün ve hizmet tedariki sağlayan tedarikçi firmalar, bu yıl da markalarla görüşmeler yaparak ileriye dönük çalışmaların temellerini atacaklar.
 
Bu fuarda sadece iş konuşulacak!
Sektörün büyümesi için en önemli platformlardan biri olan Bayim Olur musun 2019’da, 100’ü aşkın ülkeden gelecek sektör profesyonelleri, fuardaki yerel ve uluslararası katılımcılarla buluşacak. Franchise sektörüne yön veren Bayim Olur musun fuarı katılımcılarına 4 gün boyunca network, anlaşmalar, iş bağlantıları ve iş birlikleri vadediyor.
 
Yüzlerce, Binlerce Yerli-Yabancı Marka ve Ziyaretçi ağırlayacak
Sadece yurt dışında franchise veren, yurt içindeyse kendi mağazalarını açan markalar da bu yıl yabancı ziyaretçiye doyacak. Katılımcı markalar; yurt dışında mağaza açma potansiyeli ve finansman gücüyle markalarımıza ortak olma potansiyeli taşıyan yabancı yatırımcılarla da buluşacaklar.  ABD, İngiltere, Almanya, Hollanda, Kanada, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Fransa, Yunanistan, Macaristan, İtalya, Rusya, İspanya, İsveç, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Cezayir, İran, Mısır, Lübnan, Fas, Kuveyt, Katar, Dubai ve Azerbaycan’ında aralarında olduğu 72 ülkeden yatırımcılar ve heyetler Türk markalarına yoğun ilgi gösteriyor. Türkiye’deki markaların yurtdışına açılmasına yardımcı olan ve yurtdışı menşeli markaların ülke ekonomisine katkısını sağlayan Bayim Olur musun fuarında bu yıl ülke ve ziyaretçi sayısında geçen yıla göre önemli bir artış bekleniyor. Avrupa ve Orta Doğunun en büyük Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı Bayim Olur musun ?  ‘İŞ BÜYÜTEN FUAR ” sloganı ile franchise sektörünün yeni işler yaratabilmesinin önünü açıyor.

30 bin yatırımcı bu fuarı bekliyor
 Fuar zincir markalar ile birlikte markalaşma konusunda yolun başındaki firmalar için de büyük önem arz ediyor.  Franchise sistemiyle büyüme hedefi olan yeni markalar, marka bilinirliğini arttırmak, ürün tanıtımını yapmak, zincirleşen büyük markalar da sektördeki yerini korumak için her yıl Bayim Olur musun fuarında yerini alıyor. 1 milyon aylık tıklanmaya ulaşan Bayim Olur musun web portalında kayıtlı 30 bin yatırımcı da bu fuarı bekliyor.
 
Gastronominin nabzı da Bayim Olur musun ’da atacak…
Her yıl on binlerce girişimciyi markalarla buluşturmakla birlikte önemli iş birliklerine ve iddialı projelere de ev sahipliği yapan Bayim Olur musun Franchising Fuarı, bu yıl “Anatolian Salon Culinary Competition” ile gastronomi sektörüne de damgasını vuracak. Aşçılar ve Gastronomi Derneği ile Altınkepçe Turizm ve Aşçılar Derneği, Çanakkale Aşçılar Derneği, “Bayim Olur musun?” Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı İş birliğinde Mutfak Ana sponsoru Gürçelik Metal ve Yarışma Ana Sponsoru Ülker G2M Exper ve Barista Ana Sponsoru FM Kahve ile gastronomi sektörünün tutkusu olan gıda sektöründe hizmet veren ve alanında yolları kesişmiş Aşçı, öğreten, öğrenci, işveren, tüketici, tedarikçi, gurme, blogger, basın mensupları ve herkes Bayim Olur musun Fuar’ında bir araya gelecek. Katılımcı sunumları, şef şovları, yarışmalar ve tadım şovları ile sektörün üst düzey karar vericileri, departman direktörleri, ünlü şeflerin katılımıyla gastronomi zirvesine dönüşecek bu etkinlik 11-12 Ekim 2019 Tarihin de CNR Expo Yeşilköy Fuar Merkezinde gerçekleştirilecek. Ayrıca Uluslararası Diplomalı Jüriler tarafından aylardır üzerinde çalışmakta olunan Türkiye’nin çeşitli illerinde Anadolu Mutfağına hizmet veren lezzet elçileri ve mekanlarına Üstün Lezzet Ödülü verilecektir.
 
İş kurmak, Patron olmak isteyen yatırımcılar, bu fuar sizin için..
Günümüz rekabet koşulları içerisinde güçlü ve büyük bir zincirin parçası olma avantajı birçok girişimcinin franchise sistemini seçmesinde etkili oluyor.  Girişimci önemli ölçüde para harcayarak oluşturabileceği müşteri potansiyeline franchise sistemi sayesinde, işini kurar kurmaz sahip oluyor. Marka tüketici tarafından kabul gören ve bilinen bir marka olduğu için, girişimci rahatlıkla ürünü veya hizmeti satabiliyor. Girişimci, hazır bir sisteme sahip olarak işe başladığı için tüm zamanını ve enerjisini satış ve pazarlama üstüne yoğunlaştırabiliyor. Franchise veren marka ile ortak hareket ederek karşılaşacağı risk ve işletmecilik sorunlarını minimize edebiliyor. Franchise sistemi, girişimcinin yalnızlığını ortadan kaldırarak, kendi işini kurmanın getirdiği riskleri azaltıyor. Fuar ile birlikte, binlerce yatırımcı adayı için fırsat kapısı aralanıyor. Markaların “Bayim olur musun?” teklifi ile birçok kişi, kendi işinin patronu oluyor.
 
‘’Katılımcılar ve yatırımcılar fuardan memnun ayrılıyor’’
 Sektörün nabzını tutan Bayim Olur musun Fuarı organizasyonunu üstlenen Medyafors Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Özhan Erem; “Marka kimliğinin, ürünlerin ve operasyonun standartlarının oluşmasını bekleyen firmalar, franchising için altyapılarını tamamladıktan sonra büyüme planlarını bu yönde kurguluyor. Sisteme dâhil olan firmalar, marka bilinirliğini arttırarak hızla büyüme imkânı bulurken, şube sayısının artmasıyla birlikte müşteri bağlılığını da sağlamış oluyor. Franchising sistemi ile girişimci de marka sahibinin yıllarca kurumsallaşmak için edindiği bilgi birikimini kullanarak, bulunduğu bölgede fırsat eşitliği sağlayabilirken aynı zamanda reklam, PR ve sosyal medya yönetim desteği, personel eğitimleri, yetiştirme konularında da destek alıyor’’ dedi. Erem sözlerini şöyle sürdürdü: ‘’Bizlerde böyle sistematik olarak ilerleyen bir sistemin içerisinde profesyonel bir platform oluşturarak yıllardır Türkiye’nin en popüler franchise markalarını girişimciler ile buluşturuyoruz. Anadolu’daki markaları Türkiye’nin her yerine yaymayı Türkiye’den de daha fazla global markalar çıkarmayı hedefliyoruz. Fuarımızın yarattığı yoğun ve verimli iş potansiyeliyle katılımcılar ve ziyaretçiler fuardan memnun bir şekilde ayrılıyorlar.”
 
Detaylı Bilgi İçin:
Sevilay Kırcan
Reklam & Halkla İlişkiler Uzmanı
Advertising & PR Specialis
skircan@medyafors.com
0212 346 2626