Basında Biz

Sağlık Turizmi Eğitimi Buluşması | turkishexpodirectory.com

Trakya Kalkınma Ajansı’nda 4-5 Temmuz tarihlerinde İhracatı Geliştirme Merkezi (İGEME) tarafından düzenlenmiş olan Sağlık Turizmi Hasta Bulma ve Teşvik Yönetişimi Eğitimi tamamlandı.
Trakya Kalkınma Ajansı’nda  4-5 Temmuz tarihlerinde  İhracatı Geliştirme Merkezi (İGEME) tarafından düzenlenmiş olan  Sağlık Turizmi Hasta Bulma ve Teşvik Yönetişimi Eğitimi’nin birinci gününde, İGEME Sağlık Turizmi Danışmanı Okan Gedik’in “ Sağlık Turizmi Acentası Nedir Ne Değildir?” , “Sağlık Turizmi Acentası Yönetişimi” , “Ekonomi Bakanlığı Teşvikleri İle İlgili Temel Bilgi” başlıkları altında yaptığı sunumla başlayan eğitim, Dr. Vecdi Bayramoğlu’nun “ Hastane Programına Kurum Tanımlama Süreci” , “Hasta Başvuru Süreci” , “Yurtdışı Hastanın Kapıdan Kapıya Süreci” , “Sağlık Turizminde Dijital Pazarlamanın Kullanım Yolları” , “Türkiye’nin Sağlık Turizminde Avantajları ve Dezavantajları” konu başlıkları altında yaptığı sunumla devam etti.  Eğitim, günün sonuna doğru katılımcıların yönlendirdiği cevaplara yönelik soru-cevap şeklinde tamamlandı.
Eğitimin ikinci günü ise İGEME Genel Müdürü Murtak Işık’ın ve İhracat Müdürü Selay Yorulmaz’ın yaptığı sunuma devam etti. Murat Işık’ın, “Analiz ve Strateji Belirleme” , “Hasta Bulmak İçin Kullanılacak Yöntemler” , “Yurtdışı Müşteri Bulmak ve Yönetmek” , “Teşvikler” , “Teşvik Projeksiyonu” , “Teşvikler ile Pazarlama ve Yönetim Planlaması” , , “Yurtdışı Hasta ve Sigorta Kavramı” , “FacetoFace Pazarlama Organizasyonları ve Sağlık Turizmi” başlıkları altında gerçekleştirdiği eğitimde, katılımcılara Sağlık Turizmi ile ilgili geniş kapsamlı bir sunum gerçekleştirdi.
Selay Yorulmaz’ın “Pazar Araştırması” ve “ hedef ülke belirleme, Ticari İstihbarat, Potansiyel Veri Oluşturma” konularıyla beraber sağlık turizmi hakkında yaptığı geniş kapsamlı bir sunumla devam eden eğitimimiz,  günün sonunda katılımcıların yönlendirdiği cevaplara yönelik soru-cevap şeklinde eğitim son buldu. Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mustafa Dönmez’in katılımıyla tamamlandı.
Haber Link : http://www.turkishexpodirectory.com/haber/5508/saglik-turizmi-egitimi-bulusmasi.html