Vlog & Blog

Türk Eximbank Kredi Faizlerini Düşürdü!

Vlog & Blog

Türk Eximbank Kredi Faizlerini Düşürdü!

Türk Eximbank, KOBİ’lere, ihracatçılara ve ihracata yönelik ürünler üreten imalatçılara kullandırılan TL kredilerinin yıllık faiz oranını %15,19 dan %11,84’e düşürdüğünü belirtti.  Türk Eximbank yaptığı açıklamada, yapılan indirimin oransal olarak %22 ye denk geldiğini ve ilerleyen dönemlerde faiz indirimlerinin devam edeceğini belirtti.
Türk Eximbank, 1987 yılından beri ihracatın desteklenmesi görevini üstlenmektedir ve Türkiye ve Dünya ekonomisinde yaşanan gelişmeler doğrultusunda ihracat sektörünün finansman desteğini karşılamaktadır. Bunu gerçekleştirirken imalatçılar ve yurt dışında faaliyet gösteren müteahhitlerden turizmcilere, uluslararası nakliyecilerden yazılım projelendirme ve danışmanlık gibi döviz kazandırıcı hizmetleri sağlayanlara kadar uzanan geniş bir yelpazede hizmet sunmaktadır.
Eximbank’ın, ihracatın geliştirilmesi, ihraç edilen mal ve hizmet çeşitliliğinin arttırılmasının yanı sıra yurt dışında yapılacak yatırımların desteklenmesi gibi birçok amacı bulunmaktadır.
Eximbank, kredi faiz indirimini duyurduğu açıklamada ayrıca, faizlerdeki düşüşün ekonomide canlanma yaratılmasını ve düşük faiz oranlarının ihracatçıların rekabete katılmalarına katkı sağlamasını amaçladıklarını da belirtti. Buna ek olarak Eximbank yaptığı açıklamada Ocak-Temmuz döneminde ihracata toplam 25,4 milyar dolar destek sağladığını belirtirken yıl sonuna kadar 48,4 milyar dolara yükseltmeyi hedeflediklerini de ekledi.
Eximbank, hâlihazırda İhracat Kredileri, KOBİ İhracata Hazırlık Kredileri,  Uluslararası Proje Kredileri, Alacak Sigortası ve daha birçok alanda hizmet sağlamaya devam etmektedir. Eximbank kredilerinden faydalanmak için web sitemizdeki telefon numaralarımızdan uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.
İGEME Haber Merkezi
19.08.2019