Vlog & Blog

Tursab Okullar Olmasa Milli Eğitim Bakanı Olmak Ne Güzel Olurdu

Booking Türkiyeden kullanılamayacak. Bir Milli Eğitim Bakanımız Şu öğrenciler olmasa Milli Eğitimi yönetmek ne kadar kolay olurdu demiş. Bu ülkede A sınıfı acenta olmak için 50 ila 150 bin lira minimum yatırım ile kuruluyor. 44 Bin TL Tursab a yatırıyorsunuz. içinde Turuizm geçen ne iş yapsanız Serbets piyasa ekonomisinde karşınıza bir jandarma çıkıyor TURSAB.
Bu arkadaşları 26 yıldır aynı Başkan yönetiyor. Bu sırada internet icad oldu. Dünyada cruse satışı yapan bir site 1 milyar dolara satıldı. Artık internetten E-tatil satışları yapılmaya başladı. Aplikasyonla tur, bilet ve otel satışı gerçekleşti. Dünyanın en büyük otel satış platformunun Türklere hizmet vermesi yasaklandı.
Neden bu ülkenin Turizm Profesyonelleri yeni bir model bir model geliştiremedi. Bir yenilik getiremedi. Bir çözüm üretemedi. Goy goy yaparak makamı kaptırmamak için yatırım, taraftarlık ile geçirdik.
Proje geliştirmek için herşey vardı. Bankada para, iktidar, teknoloji, zeka, dirayet, tecrübe, iş bilgisi, uzmanlık, bunlar olmasa bir adam 26 yıl iktidarda kalır mı?
Ama noldu Türkiye Seyahat Acentaları beceriksiz, iş bilmiyor, para kazanamıyor diye BOOKING’e dava açıldı. Rekabet edemeyince dava aç. Daha iyisini yapamayınca kapattır. Bunun için hukuka sığın sonrada başardım diye yeni bir goy goy yap. Sonrada bunu teknoloji çağında engellemeye çalış.
​Türkiyeyi markalaştırmak isteyen bir kurum olarak Turizmi artırmak için Türkiye markasına yatırım yapması gereken daha ulaşılır, g​üçlü ve rekabetçi olduğunu vurgulaması gereken kurum Türkiye’nin acizliğini kendisinin acizliğini kabul ediyor…
Neresinden tutsam elimde kalıyor. Biz Türkiye Potansiyeli Keşfet diyoruz. Adam biz booking ile rekabet edemiyoruz diyor. Biz güçlüyüz diyoruz adam acizi diyor. 26 yıl önce bu ülkede bu dünyada booking, fırsat siteleri, sağlık turizmi, e-bilet, e-tatil siteleri yoktu.
Ne yaptınız yattınız. Oy peşine koşmaktan elinizdeki gücü projelere kullanmak yerine yattık…
Şimdi Bookingi kapattık.
Hayırlı olsun…