Vlog & Blog

TARIM VE HAYVANCILIK SEKTÖRÜNÜN EN BÜYÜK BULUŞMA NOKTASI


TARIM VE HAYVANCILIK SEKTÖRÜNÜN EN BÜYÜK BULUŞMA NOKTASI;
AGROEXPO
Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın dört büyük tarım fuarı arasındaki “Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı”, 06 – 09 Şubat 2020 tarihleri arasında tüm sektör ilgililerini Fuar İzmir’de 15. kez ağırlayacak.
2019 yılında gerçekleşen ve organizasyonunu Orion Fuarcılık’ın üstlendiği, Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı, 70 ülkeden 854 katılımcı firmayı 337.240 ziyaretçiyle buluşturdu. 14 yıldır dünya çapında başarılara imza atan Agroexpo, 2000’in üzerinde iş insanı arasında gerçekleşen ikili görüşmeler sayesinde 600 milyon dolarlık bir iş hacmi yaratarak sektörün lider fuarı olduğunu bir kez daha kanıtladı.
14. Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen ve Türkiye’de bir ilke sahne olan “Dünyada Tarımın Geleceği” konulu Uluslararası Tarım Bakanları Zirvesi’ne ev sahipliği yaptı. Fuar açılış töreninin hemen ardından düzenlenen zirve, 15 ülkenin tarım bakanı ve bakanlık üst düzey yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşti.
Agroexpo, 15. yılında, 700 milyon dolarlık iş hacmi hedefiyle, 75 ülkeden 950 katılımcı ve 360 bin ziyaretçiyi ağırlayacak. 14 holde ve 337 bin metrekare alanda düzenlenecek olan tarımın bu en iddialı fuarında yine ulusal ve uluslararası seçkin firmalar, tarım sektörü profesyonelleri ile bir araya gelecek. Her yıl olduğu gibi 2020 yılında da düzenlenecek olan yurtdışı alım heyetleri ve ikili görüşmeler, Agroexpo katılımcılarına ihracat ve ithalat bağlantıları kurma fırsatları sunacak.

15. YILA ÖZEL ETKİNLİKLERLE GÖZ DOLDURACAK
15.Agroexpo, 06-09 Şubat 2020 tarihlerinde, 2020 Model Traktör Lansmanı, Ağır Abiler Yarışıyor Boğa Yarışması, Genç Çiftçiler Yarışıyor Bilgi Yarışması, Tarım Makinaları İnovasyon Sunumları, Koyun Keçi Güzellik Yarışması, Yoğurt Yeme Yarışması, Boğa Irk Tanıtımları gibi birçok ilgi çekici yarışma, etkinlik, seminer ve paneller ile yine sektöre damgasını vuracak.
Yöresel Lezzetler ve Gıda Teknolojileri bu yıl Agroexpo’da
Türkiye’nin önde gelen gıda firmalarını bir araya getiren Agroexpo, farklı sektörlerden birçok firmanın stantlarının yer alacağı fuarın D holünde, bu yıl yöresel lezzetlerin tanıtılması için dev bir platform oluşturacak. Gıda ve içecek ürünleri, yöresel ürünler, sertifikalı organik ürünler, doğal ürünler başta olmak üzere, pek çok ürün ile geniş bir katılımcı kitlesini ağırlayarak sektör firmalarının da buluşma noktası olacak.
Bunun yanı sıra AGROEXPO, tüm dünyada hızla gelişen süt ve et sektörlerine yönelik; kesim, işleme, dolum, soğutma, depolama, lojistik ve ambalaj konularına yenilikçi çözümler üreten dev firmaları ve nitelikli ziyaretçileri 2020 yılında bu dev çatının altında bir araya getirecek.
Girişlerin ücretsiz olduğu fuar, düzenlenen ziyaretçi organizasyonları ile birlikte Türkiye’nin bütün bölgelerinden çiftçilere, yurtiçi ve yurtdışı tarım profesyonellerine ve sektör temsilcilerine 15.kez kapılarını açacak.