20.000 işçi farkındalık oturumlarına giriyor

Anket, işçilerin% 34.48’inin BAE’deki kültürel ve sosyal bilgilerle ilgili bilgi sahibi olduğunu gösterdi.

Dubai’de yaklaşık 20.000 işçi, bir anketten sonra haklarını ve sorumluluklarını öğrenmek için bu yıl bir bilinçlendirme eğitim programına katılarak yüzde 34.48’inin ülkenin kültürel ve sosyal yönlerini bildiğini gösterdi.

Dubai İktidar ve Yabancılar Genel Müdürlüğü Genel Sekreter Yardımcısı (Dubai) ve Genel Sekreterli Obaid Başbakan Yardımcısı Muhair Bin Suroor, Dubai’de 20.000’den fazla çalışana farkındalık oturumları yaptıklarını söyledi.

Farkındalık programı, BAE’deki yasalar ve yönetmeliklere ve Ortadoğu Eğitim ve Kalkınma Merkezi tarafından sağlanan uluslararası standartlara göre işçilerin hak ve sorumlulukları konusundaki bilgi düzeyini artırmaya odaklanmaktadır.

Muhair Bin Suroor , “İşçilerin farkındalığını artırmak esastır. Birleşik Arap Emirlikleri ve Dubai, göçmen işçilerin kültürel ve bilinç düzeylerini yükseltmek için en iyi uygulamaların ve pratik uzmanlığın kullanılmasına çok hevesliydi “dedi.

BAE’deki% 34.48 ‘in kültürel ve sosyal yönleri hakkında bilgi sahibi olduğu görülürken, 11.666 işçinin% 62.85’ i bu konularda BAE içinde daha fazla bilgi edindi.

İşçilerin% 32.81’inin, işçi ile işveren arasında uyuşmazlık halinde takip edilmesi gereken işlemler konusunda bir anlayışa sahip olduğu tespit edildi. Oturumların ardından, işçilerin% 59.42’si anlaşmazlık durumunda izlenecek yasal prosedürler konusunda daha fazla bilgi edindi.

 

Kaynak : http://gulfnews.com