Herkesin kafasında bir soru İhracat Neye Benzer ? Nasıl Yapılır ? Neler Gerekir ? Kime Yapılır ? hep bir merak konusu Eğitimlerde Telefonlarda Maillerde hep bu sorular ile dolu. Cevaplar ofiste dolaşıyor her firmanın ihtiyacı bi farklı onları ihtiyaçlarına göre cevap vermeye çalışıyoruz.

Bence ihracat kılıç balığı avlamaya benzer. Kılıç balığı avlamak için ihtiyacınız olan ekipmanları doğru tespit etmeden nerde avlayacağınızı bilmezseniz başaramazsınız. Önemli olan kural doğru yer, doğru zaman, doğru araçları kullanmak eğer bunlardan birisini yanlış yaparsanız yakalayamazsınız Kılıç Balığını. İhracata benzer dedik neden mi ? Doğru Yer yani ürününüzün hiç satılmadığı yerde satmaya çalışırsanız bütün zaman ve eforunuzu boşa harcamış olursunuz. Doğru Zaman dedik çünkü ürettiğiniz ürün veya hizmetin kulanımına uygun ve nakliyesinde sorun olmayacak şeklde nakletmeniz gerekir. Doğru Araçları Kullanmak sizin hedef olarak belirlediğiniz pazara girmek için kullanıcağınız iletişim aracını veya pazara girmek için ihtiyacınız olan evrakları doğru tespit etmeniz gerekiyor.
Kılıç Balığı tutmak zor zahmetli en ufak hata bütün zamanınızı ve emeğinizi boşa çıkarır eliniz boş donersiniz, planınız iyi değilse araçlarınız doğru değilse boşuna kılıç balığı tutmaya çalışmayın Bırakın Uzmanı Size Öğretsin……..