Yönetim bilişim sistemleri, karar verme mekanizmaları için en doğru ve güvenilir raporları hazırlama yöntemidir. ‘Bilgisayar mühendisligi’ ve ‘isletme’ birimlerinin birlestirilmesi sonucu ortaya çıkmış yönetim birimidir. Aynı zamanda bir denetim birimidir. Hazırlanan raporlar doğrultusunda firmaların hedeflerine ne kadar yaklaştığı, hangi departmanın ne kadar verimle çalıştığı kolayca anlaşılır.

Bu sistem özellikle ‘projeler’ üzerine çalışan firmalarda çok yararlıdır. Ayrı ayrı projelerin verimi, çalışanların potansiyellerini kolayca ortaya koyar. Yöneticilerin doğru projeyi kolaylıkla seçmesine yardımcı olur. Genelde IT’nin bir kolu olarak görünsede, aslında ‘isletme’ ve ‘yönetim’ birimlerine en yakın bölümdür. Hatta yönetim bilisim sistemleri mezunları en iyi yönetici adayıdır. Çünkü hem ‘yönetim’ eğitimi, hemde ‘teknoloji’ eğitimi alırlar. Elbette bu sektörde çalışacak adayın kesinlikle Ingilizce bilmesi gerekmektedir. Yönetim ve bilişim uluslararası ticaret dili olmadan tamamlanamaz.

‘Bilgi’ tüm toplumlarda hergeçen gün değerlenmektedir. Bilgiye sahip olan işletmeler hızla büyümektedir. Bu da göstermektedir ki, doğru bilgiyi elde eden ve onu analitik bir şekilde yorumlayan kazanacakıtr. Işte tüm bu sebeplerle ‘yönetim bilişim sistemleri’ son dönemin popüler yönetim birimidir.

İgeme olarak bizler bu çalışmaları yıllardır yapıyoruz. Adını koymadığımız ve başı kesik tavuklar gibi nereye gitmeden oluşturduğumuz devasa dataların işletmeler için kullanılabilir bir hale gelmesi için elimizden gelen tüm çabayı göstererek. Şimdi önemli olan dataya sahip olmak değil. Önemli olan datayı efektif ve kullanılabilir hale getirmek.

Biz sizin için ihracatta bunu yapmaya devam edeceğiz.

Dünyadaki ülkelerin ihracatçılarına ulaşmanız için her gün, her an bu datanın oluşması işlenmesi ve dağıtımı devam etmektedir. İgeme olarak oluşturduğumuz İhracat veri tabanın kağıda dökülmüş hali Edirne Ardahan arasını 3.5 kez kat etmektedir.