Balıkesir Üniversitesi Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunda, Girişimcilik Topluluğu ve Burhaniye Ticaret Odası iş birliği ile Global Magic Brands Kurucusu Ömer Şengüler ve İhracatı Geliştirme Merkezi (İGEME) Genel Müdürü Murat Işık’ın konuşmacı olduğu “Zirveye Doğru” isimli konferans düzenlendi. Konferans salonundaki etkinliğe; BUBYO Müdürü Doç. Dr. M. Oğuzhan İlban, Burhaniye Ticaret Odası Başkanı Mustafa Aysel, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Konuşmacılardan Murat Işık, ihracatla ilgili bilgiler verdikten sonra yurt dışı fuarlara ve tanıtım günlerine Uluslararası Ticaret Bölümünden pasaportu ve izni olan tüm öğrencilerin sponsorluğunu yapmaya hazır olduklarını belirterek öğrenciler tarafından sunulacak tüm projelere de destek olacaklarını belirtti.

Ömer Şengüler de dünyaca ünlü markaların rakipleri karşısında başarılı olmasını sağlayan stratejilerden örnekler vererek, girişimcinin yatırımını markaya dönüştürmesi için ilk günden itibaren yapması gerekenleri ve kişisel markalaşmanın adımlarını katılımcılarla paylaştı.

Etkinlik sonunda Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. M. Oğuzhan İlban konuşmacılara teşekkür plaketlerini takdim ederken, etkinliğe sundukları katkılar için konuşmacılar ile öğrencilere teşekkür etti.

Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
0266 612 1423 [email protected]
 
Haber Link : http://www.balikesir.edu.tr/baun_eng/haber_goster/12873/