Sağlık turizm Teşvikleri Danışmanlık Desteği 

Konu: Devlet Destekleri

Destek Kategorisi: Sağlık Turizmi

Desteği Veren Kuruluş: Ticaret Bakanlığı

Destek Başvuru Adresi: Hizmet İhracatçıları Birliği

Danışmanlık Şirketi: İGEME

Desteğin Adı: DANIŞMANLIK DESTEĞİ

Desteğin Amacı: İşletmelerin yurtdışı pazarlara girerken rekabet avantajı sağlamak için aldıkları danışmanlık hizmetlerine katkı yapmayı hedefler.

Destek Özeti: Uluslararası pazarlarda rekabet avantajını artırmak üzere pazarlama stratejisi, yurtdışı pazar yapısı ve pazara giriş konularında alınacak danışmanlık hizmetlerine yönelik giderlerin desteklenebilmesi için ön onay almaları gerekir.

Bu Desteği Kimler Alabilir: Uluslararası sağlık turizm yetki belgesi olan sağlık bakanlığı ruhsatlı kuruluşlar (hastane, klinik poliklinik), uluslararası hasta kabul etme yetki belgesine sahip aracı kuruluşlar. (Acenteler)

Destek Oranı: Destek oranı %50’ dir.

Destek Üst Limiti: 200.000 ABD Doları/Yıllık

Önemli Unsurlar: Ön onay verilmeyen danışmanlık giderleri desteklenmez. Destek başlangıcı olarak ilk destek ödemesine konu olan danışmanlık faaliyetinin başlangıç tarihi esas alınır. Bu tarihten önceki döneme ait danışmanlık faaliyetleri desteklenmez.

Detaylı bilgi için bizi arayın… 0549 356 95 53 / 0(212) 236 00 24

Bu konuda eğitimimiz için, https://www.igeme.com.tr/saglik-turizm-egitimi/

Bu konudaki kitabımıza ulaşmak için, https://play.google.com/store/books/details/A_dan_Z_ye_Sa%C4%9Fl%C4%B1k_Turizm_Y%C3%B6neti%C5%9Fimi_Sa%C4%9Fl%C4%B1k_turizmi?id=IvlJDwAAQBAJ&hl=en_US

#devlet destekleri #teşvik #hibe #tim #ticaret #igeme #sağlık turizmi #health tourism