Hakkımızda - İGEME

Hakkımızda

Okuma Süresi: 2 Dakika

ihracaaatt

İhracata dayalı büyüme; ülkelerin hem iç dinamiklerini hem de dünya pazarında marka ve algı değerlerini artırır. İhracatı Geliştirme Merkezi olarak bizler ülkemizin dünyanın tüm ülkelerinde ürün ve hizmet satacak güçte yetenekte olduğuna inanıyor ve bu amaçla çalışıyoruz.

Bu amaçla, İhracatçımızın başarılı olabilmesi amacı ile eğitim, danışmanlık, reklam, organizasyon ve yayıncılık hizmetleri vermekteyiz. Türk şirketlerini ihracat gelişimine katkıda bulunmak temel görevimizdir. Bizce Türkiye’nin en büyük sektörü ihracattır. İhracatçılarımızı vatana hizmet eden kahramanlar olarak görmekteyiz.

İGEME ihracatı Geliştirme Merkezi Özel bir şirkettir.

Hiçbir dernek, oda kamu ya da özel kuruluşla bağlantılı değildir. Daha önce kapanan İGEME felsefesi ile çalışma anlayışı ve ismi ile bize ilham kaynağı olmuştur. Bu ruha uygun olarak  Ücretsiz bilgilendirme, eğitim, bilgi, kitap, rapor  ve belge paylaşımını sürdürmekteyiz

Bu sektördeki büyümenin daha fazla olması için çalışıyoruz. Son olarak, özel bir üniversite ve eğitimli dış ticaret uzmanları yetiştirmeyi hedefliyoruz. Büyümek üretmekle, tercih edilmekle olur.
Bu amaçla Türkiye markasına katkıda bulunmak amacı ile hareket ediyoruz.

İgeme ihracatı Geliştirme Merkezi özel bir girişim olarak felsefesi ihracat için çalışmak olan, yenilikçi, modern ve bilgiye dayalı bir organizasyondur. İGEME – İhracatı Geliştirme Merkezi devlet yada kamu şirketi değildir. Bir özelleştirme değildir. Sadece devletin 2009 yılında lağvettiği yani kapatıp işlevine son verdiği kuruluşun kısaltma isim benzeridir.

İhracatı Geliştirme Merkezi; yeni pazarlar ve iş olanakları yaratmaya yönelik araştırma geliştirme çalışmaları yürüterek ihracatçılarımızın dış pazarlardaki paylarını artırmalarına yardımcı olmak üzere eğitim, yayın ve tanıtım faaliyetlerinde bulunarak, yerli ve yabancı iş çevrelerine ticari enformasyon sağlayarak, ihracatımızın ürün ve pazarlar yönünden çeşitlenmesine, nitel ve nicel olarak geliştirilmesine katkıda bulunmuştur.

İGEME; bu çalışmalar doğrultusunda ihracatçıya ve ihraç potansiyeli olan kuruluşlara ihracat yapabilmeleri ve ihraç kapasitelerini artırabilmeleri için gerekli bilgileri sağlamak, bu alandaki beceri ve donanımlarını geliştirmelerine yardımcı olmak, dış ticaretle ilgili kamu kuruluşları arasında koordinasyonu sağlamak, merkezin yurt içi çalışma alanını oluşturmuştur.
İhracatı Geliştirme Merkezi; Yurtdışında Türkiye İhracat ve  Yaşam Merkezlerinin kurularak Türkiye markasının yerinde tanıtılmasından yanadır. Bu amaçla FAS, ABD, İNGİLTERE, AFGANİSTAN ve İRAN da çalışmalar yapmaktadır.

İhracat alanında eğitim çalışmaları yapmakta, fuarlar düzenlenmekte, fuarlara katılım sağlamakta, çeşitli yayınlarla etkinlikler desteklemektedir. Ürün – pazar araştırmalarının yapıldığı, çeşitli istatistiklerin oluşturulduğu İGEME’de firma veri bankası sayesinde Türkiye’deki ihracatçı firmaların, KOBİ web sitelerinin, yabancı firmaların ve sektörel şirket adreslerinin kayıtları, yararlanmak isteyen girişimcilere açık olmuştur. Ayrıca İGEME iş fırsatları konusunda ticaretle uğraşanlara rehberlik yaparak, kurumun kimliğini pekiştirmiştir.

Türk İhracat Rehberi, ile Türk ihracatçısının dünya pazarında reklamını yapan İGEME yayınladığı bu rehberi dünyanın çeşitli yerlerinde dağıtarak Türk ihracatçısına yeni müşteriler bulmak, yeni pazarlar kazandırmak ve Türk markasına katkıda bulunmaktadır.

Ayrıca organize ettiği zirveler ile (İzmir İhracat Zirvesi 2014 – Gaziantep İhracat Zirvesi 2014 – Bursa İhracat Zirvesi 2015 – Kayseri İhracat Zirvesi 2015 – İstanbul İhracat Zirvesi 2015 ) ihracat ve 2023 yılında 500 Milyar Dolar ihracat projesi için çalışmalarını sürdürmektedir.

İGEME tüm bu çalışmaların başarılı olması adına Dünya da bir çok farklı noktadan veri akışı ve ihracatçılarımızın başarısı için kamu, özel, kurumun ve danışmanlık şirketlerinin Türkiye temsilciliğini yapmaktadır.

İşimiz İhracat, Gücümüz Türkiye…

ÖNEMLİ NOT: İGEME ihracatı Geliştirme Merkezi Özel bir şirkettir. Hiçbir dernek, oda kamu yada özel kuruluşla bağlantılı değildir.


1
İgeme olarak size yardımcı olmak isteriz. İstek ve sorularınızı yalın bir şekilde bekliyoruz.
Powered by