İLETİŞİME GEÇİN

Sağlık Turizm Acentesi Kuruluşu ya da Devri

Sağlık Turizm Acentesi Kuruluşu ya da Devri

Sıfırdan Kurmak 7 ay 200.000 TL + KDV
ya da sağlık turizmi acentesi, TURSAB belgeli acente almak devretmek yada süreci takip etmek için bizi arayınız.

Sağlık Turizmi Faaliyetlerinde Kayıt Dışılığa Hapis Cezası

Türkiye’de son dönemlerde gündemde olan sağlıkta dönüşüm programı ile sağlık sektöründe birçok alanda gelişim yaşandı. Bu dönüşüm projesi kapsamında dünyada her geçen gün popülerliğini arttıran sağlık turizmi içinde güncellemeler yapıldı.

Sağlık Bakanlığı’nın ilgili yerlere 28.12.2021 tarihinde gönderdiği genelgeye göre sağlık turizmi yetki belgesi olmayan kurumların sağlık turizmi faaliyetleri yapmaması adına denetimlerin sıkılaştırılmasına karar verildi.

Sağlık Turizmi Yetki Belgesi Neden Önemli

Sağlık Bakanlı tarafından gerekli denetimler sonucu verilen yetki belgesi sağlık turizminin nitelikli bir hal alması için büyük bir önem taşıyor. Sağlık turizmi yapmak için gerekli niteliklere sahip olmayan doktor ve sağlık kuruluşlarının bu alanda faaliyet göstermesi Türk sağlık turizmine oldukça zarar verebiliyor.

Buna ek olarak yasa dışı gerçekleştirilen sağlık turizmi faaliyetleri bu sektörün kayıt altına alınmasına da engel olarak gerekli iyileştirme çalışmalarının yapılmasına da engel oluyor. TC. Sağlık Bakanlığı onaylı sağlık turizmi belgesinin yaygınlaştırılması ile Türk sağlık turizminde nitelikli ve verimli hizmet anlayışı da yaygınlaşacaktır.

Yasal Yükümlülükler Söz Konusu

Sağlık turizmi faaliyetlerinin yetki belgesine tabii olması Sağlık turizminde faaliyet yürütecek sağlık kuruluşları ve aracı kuruluşların yetkilendirilmesi, bu faaliyetlerin denetlenmesine ilişkin usul ve esaslar 13.07.2021 tarihli ve 30123 sayılı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘’Uluslararası sağlık turizmi ve turistin sağlığı Hakkında Yönetmelik Hükümleri’’ ile belirlenmiştir. Bu hükmün 5(1). Maddesinde;

‘’Uluslararası sağlık turizmi kapsamında faaliyetlerinde bulunabilmek için; sağlık tesisi ve aracı kuruluşun uluslararası sağlık turizmi yetki belgesi alması zorunludur. Yetki belgesi olmayanların faaliyetleri bakanlıkça durdurulur.’’ İfadesi yer almaktadır.

Ayrıca bu karara ek olarak 3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanunun Ek 11. maddesinde yer alan;

’’ …Ruhsatsız olarak sağlık hizmeti sunan ve yetkisiz kişilerce sağlık hizmeti verdirenler bir yıldan üç yıla kadar hapis ve yirmi bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılır.’’

‘’ Özel izne tabii hizmet birimlerini Sağlık Bakanlığından izin almaksızın açan ve buralarda verilecek hizmetleri sunan sağlık kurum ve kuruluşları bir önceki aya ait brüt hizmet gelirinin yarısına kadar idari para cezası ile cezalandırılır.’’

İfadeleri ile hizmet belgesi olmaksızın faaliyet göstermenin yasal yükümlülükleri net olarak belirlenmiştir.

Denetimler Sıklaştırıldı

Sağlık Bakanlığı’nın il Sağlık Müdürlükleri’ne gönderdiği yazıda sağlık turizmi faaliyetlerinin denetlenme işleminin sıkılaştırılmasına karar verildi. Artık sağlık hizmeti gösteren kurum ve aracı kuruluşlar yasa dışı faaliyet göstermeleri durumunda ciddi cezai yaptırımlarla karşı karşıya kalacaklar.

Sağlık turizmi Yapmak, Yurt Dışından Tedavi için hasta getirmek, Hastane ve Doktorlar ile muyenehaneler için yurtdışına yönelik reklam yapamak, bu süreci yöneten iş modeli ile para kazanmak için sağlık turizm acentesi olmak gerekir.

Bu konuda herkesin bildiği doğrular ne yazıkki yanlış, ve bir sürü dedikodu ve yapılması gerekenlerle ilgili tevatür var. Türkiye de ilk sağlık turizm acentesi kuran 50 dolayında Sağlık Turizm Aracı Kuruluş yetki belgesi alımında danışmanlık yapan İGEME, Sıfırdan Acente kuruluşu için Tursab ve yetki belgesi alan, ilk şirket devir olmadan A sınıfı acente devir işlemini gerçekleştiren ekip olarak danışmanlıklar yapıyoruz.

YASA DIŞI OLARAK BUNU YAPIYOR OLAMANIN SORUMLULUĞU ve RİSKLERİNİ ALMAYIN.

Üstelik bu belge ile edineceğiniz avantajları araştırın ve faydalarını inceleyin. Bu sizin ihracatçı olmanızın ve projeleriniz de destek almak için imkanız var

A’dan Z’ye Sağlık Turizmi eğitiminde 1.200 dolayında karar vericiye yol gösteren, 75 uzmanlık programı ile kamu, özel ve sektöre uzman kazandıran, kendi ekibinden 3 danışmanlık kuruluşu ve 2 acente çıkmasını sağlayan İGEME, Bu konuda el kitabı niteliğinde olan A’dan Z’ye Sağlık Turizm Pazarla ve Yönetişimi kitabını Kaptanımız Murat IŞIK editörlüğünde yazdı ve sektöre sundu.

Sizde Sağlık Turizm aracı kuruluşu olmak istiyorsanız, A sınıfı Acente belgesi devir almak, Şirket Kurma aşamasından hasta gelene kadar rehberiniz olarak çalışıyor.

Sağlık turizmi akreditasyon belgesi acenteler için üzerine telefon 0212 236 00 24 – +90 545 214 43 63

Her hastane her doktor, poliklinik, muayenehane, tıp merkezi yabancı hastaya bakabilir mi?

Cevap: HAYIR

Sağlık turizmi yapmak, yurt dışından tedavi için hasta getirmek, hastaneler ve doktorlar ile muayenehaneler için yurt dışına yönelik reklam yapmak, bu süreci yöneten iş modeli ile para kazanmak için Sağlık Turizm Acentesi olmak gerekir.

Hastanelerde, polikliniklerde, muayenehanelerde belgelendirme yapan ve bunu tüm türkiye de başaran ekibimiz, bu konuda uzmanlık ve kolay yollarını çözümlemiş bu anlamda devlet kurumlarına ve rehberlik etmiş ekibimiz ile hizmetinizdeyiz.

Bu konuda herkesin bildiği doğrular ne yazık ki yanlış, ve bir sürü dedikodu ve yapılması gerekenlerle ilgili tevatür var.

Türkiye’de ilk Sağlık Turizm Acentesi kuran 50 dolayında Sağlık Turizm Aracı Kuruluş Yetki Belgesi alımında danışmanlık yapan İGEME, sıfırdan Acente kuruluşu için Tursab ve yetki belgesi alan, ilk şirket devir olmadan A sınıfı acente devir işlemini gerçekleştiren ekip olarak danışmanlıklar yapıyoruz.

A’dan Z’ye Sağlık Turizmi eğitiminde 1.200 dolayında karar vericiye yol gösteren, 75 uzmanlık programı ile kamu, özel ve sektöre uzman kazandıran, kendi ekibinden 3 danışmanlık kuruluşu ve 2 acente çıkmasını sağlayan İGEME, bu konuda el kitabı niteliğinde olan A’dan Z’ye Sağlık Turizm Pazarla ve Yönetişimi kitabını kaptanımız Murat IŞIK yazdı ve sektöre sundu.

Sizde Sağlık Turizm Aracı Kuruluşu olmak istiyorsanız, A Sınıfı Acente Belgesi devir almak, şirket kurma aşamasından hasta gelene kadar rehberiniz olarak çalışıyor.

Sağlık Turizmi akreditasyonu hastane ve klinikler için:

0212 236 00 24

+90 545 214 43 63