Çılgın Sedat adadan ayrıldı. Şarkıcı yarışmacı mücadeleyi bıraktı. Tüm Türkiye buna kilitlendi. Aslın da Uludağ Ekonomi Zirvesi, İzmir Mermer Fuarı, 2017 Başkanlık referandumu varken neden survivor izliyorsunuz demiyorum. Bunu dersem popülist olabilirim.

Ben başka bir yerden bakmak istiyorum. İhracat survivor yarışması gibi. Bu yarışmadaki her bir oyun ve zorluk derecesi yüksek yaşama savaşı ile ihracatta ayakta durma mücadelesi birebir.

Eğer survivor da başarılı olmak istiyorsan, sportif bir dirence sahip olacaksın. Karakter olarak ekran karşısındakinin hoşuna gideceksin, potansiyel alıcı izleyici kitlesine sahip olacaksın. Ayrıca onların seni desteklemek için oy göndermelerini tetikleyeceksin, bu mücadeleyi her gün yapacaksın. Her gün aç susuz yaşayacaksın, ayrıca bu direnç yoksunluğuna rağmen yarışmalar yapıp kazanma mücadelesi vereceksin, ayrıca dokunulmazlık ve ayakta durma yarışları yapacaksın. Sonra mücadele kaybetsen bile önümüzdeki maçlara bakacaksın.

Hepiniz fark ettiniz sanırım.

İhracatta bu süreçlerin aynısını yaşıyoruz. Aynı mücadeleleri veriyoruz. Üstelik birde ülkemiz için bu mücadelelerimizi verip döviz kazandırmak için çalışarak bir görev ifade ediyoruz.

Tüm bunlara rağmen survivor programının etüdünü yapan kritiklerini belirleyen programlar kadar rağbet görmüyoruz.

Suçlu biziz.

Çözüm GATEOFTEC

Çözen İGEME

İhracatçı arkadaşlar, ihracat yapmak isteyen arkadaşlar, GATEOFTEC sizin adanız. Sizin Dominik Cumhuriyetiniz. Sizler de o yarışma da yarışan arkadaşlar gibi gönüllüsünüz. Bu mücadelede sizin yarışmanızın merkezi ve çözümü Türk İhracat Merkezleri açıldı.

İGEME ihracatta bin yıllık soruna 20 yıllık tecrübesi ile 1 yıllık çalışma ardından çözümü İGEME olarak sağladık. Türk İhracat Merkezi modelinin bizim versiyonumuzun bu sorunları çözeceğimizi söylüyoruz.

Bu model hakkında soru ve cevaplarınızı bekliyoruz…

www.gateoftec.com

Murat IŞIK