Pekin’de Yeni Yıl tatil satışları 2.67 milyar yuan’a ulaştı

Üç günlük Yeni Yıl tatili sırasında, Pekin tarafından izlenen 60 ticaret ve hizmet işletmesinin perakende satışları, açıklanan verilere göre, geçen yılın aynı dönemine göre% 10,5 artışla 2,67 milyar yuan’a (411,4 milyon ABD Doları) ulaştı. Pekin Belediye Ticaret Komisyonu tarafından düzenlenen Pekin Yeni Yıl Promosyon Şenliği, kaliteli tüketim üzerinde durdu ve malların arzını optimize etti.

Rapora göre, firmalar ortalama satış fiyatlarını 10 ayda en hızlı artırdı. Pekin Kayak Birliği ve birkaç kayak merkezi ve açık hava ürünleri işletmeleri tarafından katılan Buz ve Kar Festivali birçok Pekin sakini ve turistini cezp etmiştir.

Festival, Kış Olimpiyatları kültürünün yayılmasına yardımcı oldu ve Ticaret Komisyonuna göre kar ve buz sporlarının ürünlerini tanıttı.

Huairou, Pinggu ve Miyun bölgelerindeki kayak merkezleri tatil boyunca meraklılarıyla doluydu.Taoranting Park’ta ve Pekin şehrindeki Chaoyang Parkında Buz ve Kar Festivallerinde düzenlenen kayak sporunun tadını çıkarmak için çok sayıda sakin çekti.

Ticaret Komisyonu, Kış Olimpiyatları sporlarındaki insanların coşkusu arttıkça, kış sporlarının yeni bir tüketim sıcak noktası olması bekleniyor.

Bu arada, tuğla ve harç perakendecileri, tatil süresince satışları artırmak için özel indirimler ve promosyonlar başlattı; bazıları, dönem boyunca yüzde 20’lik bir artış kaydetti.

Kaynakwww.china.org.cn