İhracatta ürünlerin satılabilirliği için birçok yönteme başvuruyoruz. Analizimizden sonra bizim için önemli olan sağlıklı bilgilere ulaşabilmek ve doğru kişilerle iletişime geçebilmek.

Potansiyel alıcı sistemi ve listesi firmamızın ürünlerinin benzerlerinden daha önce almış ya da hala almakta olan firmaların listesidir. Potansiyel alıcı listesinde bulunan firmalar her zaman hedefteki alıcılar olmayabilir. Daha önceden tek sefere mahsus başkası için kendi firması üzerinden almış olabilir ya da yılda bir defaya mahsus kendi yıllık üretimi için ara malı satın almış firmalar da olabilir. Bu sebeple potansiyel alıcı listesi önemli olmakla birlikte yanıltıcı bilgilerde içeriyor olabilir. Bu durumda teknoloji, bağlantılarımızı kullanarak en doğru bilgilere ulaşmamız gerekir. Buda sektöre uygun ekosistem yaratmayı sağlayan bir parçadır.

Sektöre uygun ekosistem yaratmak ise karşı tarafla iletişime geçerek belirli bir alt yapıyla birlikte kurulan bağlantılar bütünüyle kendi ekosistemlerini oluşturmaya başlarlar. Elimizde bulunan verileri ve firmanın kendisine vermiş olduğu ürün hakkındaki yapılan çalışmaların hepsini doğru yerde ve doğru zamanda kullanarak kontak kurduğu bağlantıların hep birlikte işleyerek kendi içlerinde bir hareket alanı çalışma prensibi oluşur.