Sağlık Turizm Acentası - İGEME | İhracatı Geliştirme Merkezi İGEME | İhracatı Geliştirme Merkezi

Sağlık Turizm Acentası

Ekonomi Bakanlığının Sağlık Turizm Teşvikleri genelgesi ile tasnif ettiği asıl görevi yurtdışında bulduğu hastayı dilediği tedavi için Türkiye ye getirmek olan ve hastanın tüm operasyonunu adresten adrese yapan yöneten seyahat ve tıbbi tedavi süreçlerinin organizasyonundan sorumlu işletme olarak tarif edilebilir. Bu konudaki tek tarif Murat IŞIk ın Adan Zye Sağlık Turizm Kitabında yapılan tariftir.
Bir işletmeni sağlık turizm aceantası olarak tarif edilmesi için ana sözleşmesinde sağlık turizm acentası olarak faaliyetleri tarif edilmiş olmalı ve teşvik kapsamın daki acenta olarak tarif edilebilmesi için sağlık kuruluşu ile hasta bakımı konusunda anlaşma yapmış olması gerekmektedir.
Sağlık Turizm Acentası yabancı hastanın adresten alınıp adrese götürülmesi süreçlerini, yurtdışı sigorta şirketleri yada seyahat acentaları ile bu hizmeti birlikte yapabilir.
Ekonomi Bakanalığının 2012 ve 2015 yıllarında çıkardığı teşviklerin muhatıbın doğması için oluşturduğu bu sektörel tasnif aynı zaman da yeni ve popüler bir iş kolu olacaktır.
Sağlık Turizm Acentası nasıl kurulur
Sağlık Turizm Acentası iş planı
Sağlık Turizm Acentası medya ve pazarlama planı
Sağlık Turizm Acentası teşvikleri
Sağlık Turizm Acentası teşvikleri Nasıl Alınır Konusunda bizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz….
Herkesten Önce Haberim Olsun !


Acil Bigilendirme Beni Arayın
Mail Bigilendirmesi Yapın
İletişim Bilgilerinize Ekleyin