Sağlık Turizmi Yönetim Sistemi

Sağlık Turizm alanında yaptığımız çalışmalar ve dizayn ettiğimiz Medical in Turkiye Projesi Murat IŞIK projesidir. Bu projelerde geçen her türlü model bilgi ve çalışma kaynak gösterilerek kullanılabilir.

Çünkü sistemi inşaa eden tasarlayan her şeyi size bir resim yada tablo ile anlatamaz.  Sağlık turizm Yönetim sisteminde de bu durum geçerlidir. A dan Z ye Sağlık Turizm Kitabında geniş geniş anlatılan konular aynı zamanda ülkemizde sağlık turizm yönetişiminin tüm alanların da yapılması gerekenleri firma olarak doğru şekilde yapmanız için geliştirdiğimiz danışmanlık modeli de 365 gün sizin için ne yapacağını bilen bir modeldir.

Danışmanlık hizmetimizi   satın almak ve bizimle çalışmak için 0212 216 22 36 – 0543 216 22 36

Turistin sağlığı ya da sağlık turizmi diye adlandıracağımız yabancı yada benim değinimle pasaportlu hastanın ülkemizde tedavi edilmesi süreci ve bu sürecin yasal sorumlulukları ile birlikte tedavi sorumluluğunun alınması sağlık hizmetlerinde yıllardır konuşulan bir sorunsalı ortaya çıkarır. Bu sorunsal sağlık ta muhatap hasta mıdır? Müşteri midir?

Bu sorunsalın cevaplanması benim için kolaydır ben olayı ticari bir organizasyon ve belli etik değerler çerçevesinde Sağlık Kuruluşundan hizmet alan yapının girişimcilik modeli olan SAĞLIK TURİZM yönetiminden bakıyorum. Hipokratın yeminini bilmediğim gibi temel insani değerler ve uluslararası ticaret etiği içinde sistemin çalışması için akış, iş planı ve sorunların reel sektör açısından üstün hizmet kalitesi ve misafirperverlik içinde bir hizmet verilmesi gerekliliğini düşünmek olarak yorumlarım.

Bu Açıdan Ele Aldığımda
Kurum Kimliği
Pazarlama Kimliği
Pazarlama Yönetişimi
Marketing
İnsan Kaynakları
Servis Hizmetleri
Kurum Etik Kuralları
Kurum Yasal Yeterlilikler
Seyahat Operasyonu
Transferler
Konaklama
Tedavi – Hastane
Kontrol – Hastane
Tedavi – Hastane
Gezi Planlama
Memnuniyet Planlama
Geri dönüş ve Kişisel PIAR ile hasta kazanımı olarak ele alırım. Bunun konumlandırması ve yönetişimi de Sağlık Turizm Yönetimidir.

Bu konuda oluşturduğumuz diyagramın her bir hücresinin ayrı bir planlama ve çalışma planına ihtiyacı vardır. Bu konu belli bir tecrübe ve çalışma planının eseridir. Bu multi disiplin bir alan olup çoklu düşünce ve bilgi gerektirir.