Sağlık Turizmi gibi geniş bir alanda faaliyet göstermek istiyorsanız ilk olarak imajınıza yönelik çalışmalar gerçekleştirmelisiniz.Reklam,pazarlama gibi kollarda kendinizi  güçlendirip,yurtdışında bilinirliğinizi arttırmalısınız.

Yurtdışında sizi bekleyen hedef kitlenize reklamlar,web sitesi,broşürlerin yanı sıra yurt dışında yer alacak biriminiz ile de ulaşabilirsiniz.Yurtdışında yer alan şube hem reklamlarınızı destekler hem de hastaların gözünde güvenirliğinizi arttırır.

Yurtdışı birim kira desteğinin amacı; Yerel işletmelerin yurtdışı piyasasında genişlemek amacıyla açmış oldukları ofislerine kira( vergi/resim /harç dahil) desteği vermektir.

Yurtdışında yeni bir şube durumuna bir çok kuruluş sıcak bakmamaktadır.Sıcak bakılmamasının sebebi ise kira giderlerinin dolar euro bazında olması ve kuruluşların bu meblağları fazla bulmasıdır.Bu  noktada Ticaret Bakanlığı desteği ile yanınızda yer alıyor.Sunulan destek tam olarak % 60 oranında ve en fazla 120 ABD doları’dır.

Birim kira desteğinden yararlanmak için gerekli belgeleriniz ile kayıtlı olduğunuz ihracatçılar birliğine giderek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Ödeme belgesinde kira ödemesinin hangi aya ait olduğunun belirtilmesi gerekmekte olup bu hususun belirtilmemesi durumunda, kiraya verenden fatura veya konuya ilişkin ödemelerin hangi aya ait olduğuna dair yazı alınması gerekir. Desteğin başlangıç tarihi olarak desteğe konu edilen ilk ay esas alınacak olup destek süresi, bu tarihten itibaren 48 (kırksekiz) ay sonra biter.