sağlık turizmi

SAĞLIK TURİZMİNDE DANIŞMANA NEDEN GEREK VARDIR?

sağlık turizmi

SAĞLIK TURİZMİNDE DANIŞMANA NEDEN GEREK VARDIR?

Danışmanlık… İnsanlığın tarihi kadar eski olan bir kavram aslında. Çünkü bu kavram insan olmanın verdiği bir ihtiyaç sonucunda doğmuştur. Hangi ihtiyaç mı? Tabii ki insanların fikir alışverişinde bulunma ihtiyacından bahsediyorum. Sonuçta her insan her konuda uzman olamaz, olsa bile yine de etrafındaki kişilerin fikirlerine ihtiyaç duyar. Çünkü gün gelir uzman olunan bir konuda nutku tutulur insanın! Kendi söküğünü dikemeyen terzi gibi, el ayağa dolaşır ve işler içinden çıkılmayacak bir hal alır. Dediğim gibi, insanlığın tarihi kadar eskidir bu kavram.
Atalarımız ne demiş, Bin bilsen bile bir bilene danış! Ne kadar da doğru bir söz, değil mi? Eminim bana katılıyorsunuz. Çünkü bir şeyi ne kadar iyi bilirsek bilelim, o konuda başkalarına danışmaktan hiçbir zaman zarar gelmez. Sonuçta başka birine danışma, onun fikirlerine başvurma ihtiyacı yüzyıllar önce de vardı, şimdi de var. Ama tabii bu kavram, zamanın şartlarına uyum sağlayarak bir bakıma şekil değiştirdi, diyebilirim.
Sağlık turizminde danışmanlık da bu kavramdan uzak değildir sağlık turizm alanındaki uzman kişilere danışarak bu işe başlayacak kişilere çok büyük kolaylıklar sağlar. Mevzuata olan hakimiyet, uygulama tecrübesi, disiplinli çalışma ve ilgi alanlarındaki konulara mali ve hukuki mevzuatı göz önüne alarak ortaya koyulan yaklaşımlar birleştiğinde ortaya danışmanlık alanlar için güzel sonuçlar ortaya çıkmaktadır.
 
 
Murat IŞIK
Adan Zye Sağlık Turizm Kitabı
#ABD #Trump #Sağlık #Tourism #Sağlıkturizmi #health #tursab #immib #thtc #murat_ışık #londra #ankara_anlaşması #hollanda #hair #laser #erdoğan #igeme #gateoftec #medicalinturkiye