Siz Üretin Biz Satalım. Nedir Turkish Expo Center ? Nedir TEC ? - İGEME | İhracatı Geliştirme Merkezi İGEME | İhracatı Geliştirme Merkezi

Siz Üretin Biz Satalım. Nedir Turkish Expo Center ? Nedir TEC ?

İhracat yapmak için 4 ana kuralı yönetmeniz gerekmektedir.

  1. Mobilite; seyahat görüşme ürün ve kişinin hareketi
  2. Sürekli iletişim; dil, telefon mail ve anlayış
  3. Güven; firma ekonomik, ürün teslimat, kaparo, teslimat, tahsilat güvenliği
  4. Gümrük lojistik, malın zamanında istendiği şekilde ve hukuksal çerçevede teslimi

Tabi ki Türkiye de bir ihracat ekosistemi var. Bu ekosistem homojen değil. Bu ekosistem son on yıllık verilere bakıldığında 170 bin işletmenin girip çıktığı bir nüfustan oluşuyor. 12 bin dolayında kemikleşmiş kurumsallaşmış ihracatçı var. Diğer taraftan ise hala işlerini gümrükçülerin yaptığı hatta sadece ihracatı gümrükten ibaret sayan bir ihracatçı kobi var.

Türkiye’de 2016 verilerine baktığınızda ilk 1000 ihracatçının son sırasında 20 milyon dolar ihracat yapan firma var. Sonraki 5.000 ihracatçı 19 ile 1 milyon dolar arası ihracat yapıyor. Geriye kalan 2016 nüfusuna göre 55 bin ihracatçı çeşitli rakamlarda ama sürdürülemeyen ihracat operasyonuna sahipler.

Üreticimizin temel sorunu, mavi yakalı istihdam ve daha çok satış. Mavi yakalı istihdamın çözümü fiyat emek politikasının işçiden yana olması ile satışın çözümü ise ihracat ile olur.

Bunun için Türk kobisinin ihracat yapması ile olur. Bu sorunsalın cevabı ise Profesyonel Türk İhracat Merkezleridir. Bu merkezler kobinin ürününü satan, onun ülke, bölge ofisi olacaklardır. TEC işte budur. Mobilite, sürekli iletişim, güven ve ihracat operasyonunu çözecek saha showroom, ofis ve pazarlama şirketi olarak çalışacak merkezlerdir.

Bu merkezler Türkiye’nin kobilerini dünyaya açacak kapılar olacaktır. Bu yüzden siz üretin biz satalım diyoruz.
www.gateoftec.com
Herkesten Önce Haberim Olsun !


Acil Bigilendirme Beni Arayın
Mail Bigilendirmesi Yapın
İletişim Bilgilerinize EkleyinTags