Başlamak için seviye tespitidir. Bu sizin erde olduğunuz nereye varmak istediğiniz ile ilgilidir. Her sabah güne uyandığınızda yeni bir başlangıç yaparsınız. Alamlı bir başlangıç için iki şeye ihtiyaç vardır. Nerde olduğunuz ve nereye varmak istediğiniz.

Biz eğer gecenin sonunda yastığa uzandığınızda şükür bugünde bitti ile uyuyacaksak onu zarar da kabul eden bir zihniyeten geliyoruz. Amacımız bugünün sonuna razı olmamak. Amacımız daha iyi kovalamak. Hep daha iyi istemek.

KAİZEN diyor buna yeni nesil kişisel yada sistem uzmanları, ben bunun dünya görüşü olarak söylendiği ilk zaman benim duyduğum ilk vakadan Hz Muhammed S.A.V hadisinden ilham almak istiyorum. Çünkü alamıyorum. Bu ilhamı almış olsaydım 1400 yılı aşkın bir sürede nerede olmalıydım. Çünkü 1945 li yıllarda hayat görüşü haline getiren Japonların, 1980 li yıllarda bu sistemi benimseyen Korenin nerede olduğu fantastik.

Bu gerçekler içinde iki yüzlü hayat görüşümüz, istediğimize kılıf bulan felsefemiz ile bu bayramı size bize yeniden düşünmeye harcamanızı öneriyorum.

Neden hiç kabullenmediğimiz bir hayatı yaşıyoruz.

Neden Türkiye bugün ekonomik ve siyasi kriz yaşıyor

Neden Bugün milli birlik ve beraberlik içinde aynı yönde yürüyemiyoruz.

Birinin istediği Adalet benim dinimin en büyük emri Adalet bu noktada bile buluşamıyoruz.

Bize saldıran konusunda bile birleşemiyoruz.

Sonrada gelecek diyoruz. Gelecek karanlık.

Eğer

Bir günümüz diğer günümüz ile eşitse zarardayız.

Uyan Türkiyem nolur uyan. Artık uyan. Çalış çünkü hiçbir dünya ülkesi senin dostun olmayacak. Ülkeler dost olmaz. Uyan Türkiyem sen başkasının kaşığı ile besleneceksen  kaşığın sahibi sana hükmedecek. Uyan Türkiyem Allah ile arana hacı hoca sokacaksan hocaefendiler yarın senin kardeşine, askerine, ülkene, milletine, ekmeğine saldıracak. Uyan Türkiyem sen çalışmazsan, senin yerine çalışanlar elindekini almak, geleceğini almak, hatta tüm ülkeni almak için sana satacak teknolojileri üretecek ve geleceğini alacak.

Tek gerçek vardır. Çalışmak, Helalinden çalışmak, tek sonuç vardır. Güçlü ekonomi.

Alacağın silahın parasını bile kredi ile ödüyorsan, alacağın fabrikanın teknolojisini dışarıda arıyorsan geçmiş olsun. Kardeşine satıp onun parasını alıp karnını doyuracaksan geçmiş olsun…

Uyan Türkiyem çünkü senin tek çaren. Çalışmaktır.

Biz bir yerden başlayacağız. Tam buradan İGEME den Medical in Turkiye den Gateoftec ten…

Sizi de yanımızda yakınımızda görmek dileriz.