İLETİŞİME GEÇİN

Sorularla Türkiye Sağlık Turizmi Kitabı

İGEME akademiden bir yol haritası daha!

İhracatı Geliştirme Merkezi Genel Müdürü Murat Işık ve İgeme Sağlık Turizmi Yöneticisi Gülşen Vural tarafından kaleme alınan “Sorularla Türkiye Sağlık Turizmi” adlı kitap bugün itibari ile yayına giriyor.

Murat Işık’ın daha önce yazdığı “ Sağlık Turizmi Pazarlama ve Teşvik Yönetişimi”, “Termal Sağlık Turizmi Strateji ve Yol Haritası” adlı kitapları gibi yeni çıkacak olan bu kitabı da sağlık turizmi açısından belirleyici ögeler taşıyor.

Sağlık turizmi bir kimsenin sağlığını korumak amacı ile farklı bir ülkeye yaptığı süreli göçe verilen isimdir. Sağlık turizmi sektörünün küresel çapta 100 milyar dolarlık bir ticaret hacmi olduğu bilinmektedir.

  • Peki bu ticaret hacminin yüzde kaçı Türkiye’de?
  • Türkiye neleri doğru yapıyor?
  • Neleri yanlış yapıyor?
  • Türkiye’nin hedefleri ne olmalı?

Gibi pek çok sorunun yanıtını alacağımız “Sorular ile Türkiye Sağlık Turizmi” kitabı sağlık turizmi ile ilgilenen okuyucular için altın bir anahtar görevi görmektedir.

Özellikle sağlık turizmi alanında uzun soluklu tecrübe, danışmanlık ve operasyonel geçmişin neticesinde sektörden gelen, eğitime katılan, girişimci, doktor ve hastane yöneticilerinin en çok sordukları sorulardan seçilen bu kitap sektörde bilinmeyenlere, yanlış bilinenlere ve mevzuat satır aralarına sıkışan çözümler konusunda ışık tutacaktır.

İgeme akademi tarafından oluşturulan bu kitap Türk sağlık turizminin geldiği noktaları gözler önüne sererken avantaj ve dezavantajların neler olduğunu da okuyuculara gösteriyor. Potansiyel çıkarların gözetildiği bu kitap Türk sağlık turizmi ile ilgili bilmek istediğiniz her şeyi okuyucuları ile buluşturuyor.

Türk sağlık turizmi alanında yazılmış yeterli yayın olmamasına karşın İgeme akademi tarafından yayınlanan bu kitap ve kitaplar okuyucunun konuya derin bir perspektiften bakmasını sağlıyor.

Umut Anıl Süslü