Sosyal Sorumluluk

Tüm Toplum… Daha İyiye… Birlikte Zenginliğe

Güçlü ve istikrarlı bir toplumun iş dünyasında başarılı olmak için en temel unsur olduğuna inanıyoruz. Bundan hareketle, yıllar içinde elde ettiğimiz kazanımları toplum için harcamaya karar verdik. Bugün de tıpkı geçmişte olduğu gibi, toplumda fark yaratmak için faili meçhul iyilik programlarına odaklanıyoruz. Bazı çalışmalara imza atmayı da örnek olması adına önemsiyoruz. Yarattığımız etki ile işimiz güçleniyor, aile hayatlarımız zenginleşiyor, gelecek nesillere daha fazla fırsat doğuyor ve toplumdaki herkes bunun bir parçası hâline geliyor. Kelebeğin kanat çırpmasının bir başka kelebeğin hayatını değiştirmesi bile bizim için yeterli.

Küçük dokunuşlarımızın değişim için hareket yaratmasını bekliyor ve umuyoruz.

Ölçeğimiz nedeniyle yatırım yaptığımız herhangi bir alanda paradigma değişikliği yaratma potansiyeline sahip değiliz. Bu nedenle, toplumsal fayda çalışmalarımızda odaklanacağımız alanları dikkatle seçmeye özen gösteriyoruz. Sektörel olarak tüm Türkiye’yi, çalışanlarımızı, ailelerini ve projeleri de dikkate aldığımızda milyonlarca kişiye ulaşan ortak bir gücü temsil ediyoruz. Bu İHRACAT AİLESİ değişim için yönlendirme ve toplumun tüm katmanlarını etkileyen bir dönüşüm kapasitesine sahip.

Toplumdaki Rolümüz

Paydaşlarımız, bizi, toplumun itici güçlerinden biri olarak görüyor. Bizler de kendimizi sosyoekonomik yapının ayrılmaz bir parçası olarak görüyoruz. Sürdürülebilir Büyüme – Kalkınma Hedefleri ve benzeri alanlarda en iyi küresel uygulamaları hızla devreye alarak, çalışanlarımızla ve iş ortaklarımızla birlikte harekete geçiyor, operasyonlarımızı bu doğrultuda geliştiriyoruz. Etki alanımızı kullanarak, şirketlerimizden başlayıp çalışanlarımıza, oradan da toplumun tamamına yayılan bir değişim hedefiyle hareket ediyoruz.

Bu nedenle;

 1. Kütüphane projelerimiz ile toplumu okumaya ve araştırmaya yöneltmek istiyoruz. Bu konuda model şehir olarak seçtiğimiz ARDAHAN’da projeler geliştirmeye devam edeceğiz.

  SAİME IŞIK – İGEME KÜTÜPHANESİ 2022 Ardahan Projemiz

  HAŞMET IŞIK – İGEME KÜTÜPHANESİ 2022 Ardahan Projemiz

  AHMET CEMAL TABANCA – İGEME KÜTÜPHANESİ 2022 Ardahan Projemiz

 2. MURAT IŞIK – İGEME KÜTÜPHANESİ 2022 Midyat Projemiz
 3. Kültürel değişimin ve motivasyonun etkilerinin topluma fırsat eşitliği yaratması adına başarı hikâyelerine katkıda bulunmak için Ardahan, Mardin ve Zonguldak şehirlerinde ücretsiz hizmet veriyoruz.
 4. Üniversitelerin dış ticaret, uluslararası ilişkiler, uluslararası finans, sağlık turizmi ve yönetim bölümlerini ilk 3 sırada bitiren öğrencilere uluslararası alanda staj ve İGEME ile ilk yurt dışı deneyimi fırsatı veriyoruz.
 5. Sürekli staj programı ile iş garantili STAJ ve ÖĞRENME programı uyguluyoruz.
 6. Çevreci duyarlılığımızın somut kanıtı ise CEVİZ ORMANLARI PROJESİ.

  Burhaniye Ceviz Köyü Projesi bu projenin örneklerinden.

Bu alanda yapılan tüm çalışmalarda ücretsiz hizmet vermeye devam edeceğiz.

Daha fazla bilgi için:
[email protected]
0212 236 00 24
0543 216 22 36

#proje #stajveöğrenme #ihracatailesi #sosyalsorumluluk