Yurtdışı Ofis ve Şirket Kuruluşu Danışmanlığı

İhracat, bir ülkenin ekonomik büyümesi ve sürdürülebilir kalkınması için önemli bir unsurdur. İşletmelerin yurtdışına açılarak uluslararası pazarlarda başarılı olabilmeleri için ise etkili stratejiler geliştirmeleri ve yerel düzenlemelere uygun şekilde faaliyet göstermeleri kritik öneme sahiptir. Türk ihracatçıları için bu hedefe ulaşmada destek sağlayan önemli bir kaynak, İGEME tarafından sunulan “İhracatçılar için Yurtdışı Ofis ve Şirket Kuruluşu Danışmanlığı” hizmetidir.

Yurtdışına yerleşmek isteyen, Ankara Antlaşması yada yatırımcı vizesi ile gidecek olan firmalar için bir seçenek olarak ihracatçı kimliklerini yatırımcı kimlikleri ile buluşturacakları ve ihracatlarını artıracaklar bir eylemdir.

İhracatçılar için Yurtdışı Ofis ve Şirket Kuruluşu Danışmanlığı

İhracat yapmak isteyen işletmelere yurtdışında etkin bir şekilde faaliyet gösterebilmeleri için gerekli adımları planlama, uygulama ve yönetme konusunda rehberlik etmektedir. İhracatçılar için Yurtdışı Ofis ve Şirket Kuruluşu Danışmanlığı’nın ana unsurları şunlardır:

a) Şirketlerinin Türkiye’de Ana Sözleşmesi ve Karar Tadilatı:

Yurtdışında şirket kuruluşu için temel adımlardan biri, Türkiye’de ana sözleşme ve karar tadilatlarının uygun şekilde hazırlanması ve yönetilmesidir. Bu süreçte gereken yasal düzenlemeler ve belgelerin sağlanması danışmanlık hizmetinin bir parçasıdır.

 b) Yurt Dışı Şirket Kuruluşu:

Yurtdışında şirket kuruluş süreci, yerel yasalara uygun bir şekilde planlanmalı ve uygulanmalıdır. Bu aşamada, şirket türüne göre uygun kuruluş prosedürleri belirlenir ve gerekli izinler alınır.

 c) Muhasebeci / Noter:

Yurtdışında şirketin finansal işlerinin düzenli olarak takip edilmesi ve muhasebe süreçlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için muhasebe profesyonelleriyle iş birliği sağlanır.

d) Ofis Kiralama:

Yurtdışında ofis kiralama sürecinde, işletmelerin ihtiyaçlarına uygun lokasyonlarda uygun maliyetli ofislerin belirlenmesi ve kiralama sürecinin yönetilmesi danışmanlık hizmetinin bir parçasıdır.

Satın Alma

İGEME ile iletişime geçmek için aşağıdaki numaralardan bize ulaşabilirsiniz:Telefon: 0212 236 00 24 Mobil: +90 545 234 43 63
Ülke Raporu – Pazar Araştırma Raporu ve Tüm Kuruluş Aşamasında Fiili Refakat

5.000 €

e) Banka Hesabının Açılması ve Yönetilmesi:

Yurtdışında iş yapabilmek için gerekli banka hesaplarının açılması, yönetilmesi ve gerektiğinde kapatılması sürecinde danışmanlık sağlanır.

f) İş Planı Yazımı:

İhracatçılar için etkili bir iş planı hazırlamak, yatırımcıları ve iş ortaklarını çekmek için önemlidir. Danışmanlık hizmeti, iş planının etkili bir şekilde yazılmasında rehberlik sunar.

g) Marka Tescili:

Yurtdışında marka tescili yapılması, işletmelerin marka değerini korumak ve yasal olarak güvence altına almak için önemlidir. Bu süreçte marka tescili danışmanlık hizmeti sunulur.

h) Teşviğe Uygun Kira Kontrolü ve Süreç Yönetimi:

İhracatçılar için teşviklerden faydalanmak için uygun kira kontrolleri ve süreç yönetimi sağlanır.

Satın Alma

İGEME ile iletişime geçmek için aşağıdaki numaralardan bize ulaşabilirsiniz:Telefon: 0212 236 00 24 Mobil: +90 545 234 43 63
Ülke Raporu – Pazar Araştırma Raporu ve Tüm Kuruluş Aşamasında Fiili Refakat

5.000 €

İGEME tarafından sunulan bu kapsamlı danışmanlık hizmeti, ihracatçılar için yurtdışında başarılı bir şekilde faaliyet göstermelerini destekler. İşletmeler bu hizmetle, uluslararası pazarlarda rekabet avantajı elde etmek, etkili bir şekilde yerinde hizmet sağlamak, AB ülkelerinde ambargo veya boykot olmadan vize serbestisi ile dolaşabilmek ve ihracatlarını artırmak için gereken adımları bilinçli ve etkili bir şekilde atabilirler.

İGEME’nin bu hizmeti seçilmesi, deneyimli uzmanlar tarafından sunulan kapsamlı rehberlikle şirketlerin başarılı bir şekilde yurtdışında iş yapmalarını sağlayacak stratejilerin oluşturulmasını mümkün kılar. Aynı zamanda, güncel yasal düzenlemeler, yerel iş pratikleri ve teşviklere uygunluk gibi konularda danışmanlık hizmeti, işletmelerin doğru kararlar almasına ve potansiyel riskleri en aza indirmesine yardımcı olacaktır. Bu nedenle, ihracatçılar için Yurtdışı Ofis ve Şirket Kuruluşu Danışmanlığı, işletmelerin küresel pazarda başarılı olmalarına yönelik kritik bir destek kaynağıdır.

#ofisveşirketkuruluşudanışmanlığı #markatescili #işplanı #ofiskiralama

İGEME ile iletişime geçmek için aşağıdaki numaralardan bize ulaşabilirsiniz:
Telefon: 0212 236 00 24 Mobil: +90 545 234 43 63 
Ülke Raporu – Pazar Araştırma Raporu ve Tüm Kuruluş Aşamasında Fiili Refakat