İhracatın ve İhracatçının Talepleri

İhracatın ve İhracatçının talepleri aynı mıdır? Belki de aynı şeyleri istiyorlar. Daha çok satmak, daha çok Pazar. Ama arada fark var ihracatçı hemen satıp kar elde etmek isterken ihracat orda bir dur bu iş aceleye gelmez yavaş yavaş, önce bir hazırlan sonra aynı taleplerde bulunalım diyor.

İhracatın talebi, hem ürün ve hizmetleri geliştirmek hem de satışı maksimum seviyeye çıkarmaktır. Çünkü bilir ne kadar gelişirse o kadar büyük pazara yayılabilir. Diyor ki ihracat önce beni bir öğrenin ben neyim, nasılım, size göre neredeyim . yani en büyük taleplerinden biri hazırlıksız yola çıkmayın önce öğrenmeli sonra yola çıkılmalı. İhracatın taleplerine kulak verdiğimize göre ihracatçılarımız ne talep ediyor o konuya değinelim.

İhracatçının en önemli talebi müşteri bulmaktır. Daha kendisi ihracata hazırlamamış ihracatçı hemen müşteri bularak ticareti gerçekleştirmek istemektedir. Ama ortada bir sorun vardır ihracata hazır olmadan müşteri bulunsa da pek işe yaramaz.

İhracatçı kur riski konusunda önlemler alınmasını talep ediyor. Kur riski birçok firmayı maalesef zarara uğratıyor. Bunun içinde  çalışmalara devam ediliyor.

İhracatçı, eğitim sisteminde üretimin önemini de anlatılmasını istiyor ki, gençlere farkındalık oluşturup ülkemiz için üretim ve ihracatın ne kadar önemi olduğunu anlayabilsinler.

Avrupa Birliği ile ilişkilerin güçlendirilmesi ve yeni fasıllar açılmasını talep ediyorlar ki, yeni pazarlara kolaylıkla açılabilsinler. İhracatçı, ihracatı öğrenmek istiyor. Nerede ne yapacağını bilip strateji oluşturmak istiyor

#ihracat #ihracatçınıntalepleri

Table of ContentsBir yanıt yazın