A101 Ferrari İle Görüşmeye Başladı

 • A101 Ferrari ile görüşmeye başladı: Perşembe Halk gününde.
  Seviyorum bu ülkeyi. Dün arkadaşım aradı Zekeriya köy de oturuyor, aynı anda Maslak tan bir başka arkadaş aradı. Murat ’çığım dedi sizin orada a101 var dır. Bana bir sizin mağazadaki Ferrari ye beni yazdır diye.
 • BİM geçen sene Starwars ürünlerini sattığında jet set ve üst gelir grubu Mahallelerdeki değerli halkımız ucuz lisanslı starwars ürünler için BİM Marketlerinin önünde açılışı beklemiş ve daha öğlen olmadan satışlar bitmiştir. Bir mağazada yırtık ambalajı almaya kalkan kardeşimiz basının malzemesi olmuştu.
 • Bugün reklamları izlerken A101 de Birkenstock ürünlerinin satılacağını gördüm. Tüm kapanma telaşesi boşa gitti. Halk A101 önündeki kuyruklarda mesafe, maske, hijyeni unuttu her bir modelinde 200 tl indirimli bir önceki sezon diye ve satamadığı tüm stokları tüketecek. Biz boşa kapandık. Hızlıca bu ürünlerin satışını ve bu kampanyanın hızlıca ileri bir tarihe ertelenmesini yada bir genelge ile düzenlenmesini istiyorum. 10 gündür bütün ekip boşamı kapandık.
 • Dünyanın bu en çok kazanan terlik markası ile Türkiye’nin en çok mağazası olan indirim marketini buluşturan bu girişin sebebi nedir biliyor musunuz değerli arkadaşlar. İHRACAT ve MARKALAŞMA.
  Bu terlikler her şeyi ile Türkiye de üretiliyor. Alman firma tüm hammaddesini tüm sistemini ve prosesini Türkiye’nin köklü ve uzman terlik firması GEZER de yaptırıyor. Gezer bu ürünlerin hammaddesi, hatta çöpünü bile raporlayarak teslim ediyor. Bu arada derdim markayı kötülemek değil ben geç dahil olan 3 yıldır kullanan bir kullanıcısıyım. 100 m2 Anadolu da tarla fiyatına aldığım terliklerden memnunum. Ama az önce tarttım pardon tartamadım evdeki rejim tartısı 1 kg altında tartmıyormuş fark ettim. Hadi 1 kg diyelim 1. Kg mı bugün 250 – 350 – 499 TL arasında satılıyor. Yani kg fiyatı 50 dolar. Türk ihracatının Kg fiyatı 1,5 dolar.
  Neymiş. İndirim markette halka ucuz gıda satılan markette Alman malı Türkiye üretimi bu terlikler indirimle 299 – 399 – 499 TL ye müşteri bulabiliyor. Bu raflarda ürün kalmaya biliyormuş.
 • Neymiş. Bu ülkede üretilen aynı terliğe gezer yazarken 49 TL ye müşteri bulamıyorken. Aynı demek ciddi haksızlık oldu ama. Elin Alman malı markalısı için kuyruğa girilebiliyor. Bunu başarmak için ne yapmak lazım. Bence çalışmak lazım. Ama artık alın teri yerine akıl teri, Marka Teri akıtmak lazım.
 • Neymiş efendim 12 milyon işsiz varmış. Neymiş efendim her üye bir kişi işe alsa 1,6 milyon kişiye TOBB iş bulurmuş. Neden yapsın ki. A101 300 liraya bu ülkede terlik satıyor. Ben Ferrari satarsa diye dalga geçtim ama N11 bu ülkede e-ticaretle otomobil satmadı mı.
 • İhracat için sadece ucuz ve üretici olma çağını Türkiye kapamalıdır. Bu amaçla başlatılan TURQUALITY doğru düzgün anlatılmalıdır. Devlet Destekleri ile iş geliştirme modeli öğretilmelidir. Devlet kendi özel sektörü ile rakip olmak yerine birlikte çalışmalıdır. Odalar borsalar özel sektörün ve üyelerinin yaptığı işlere soyunmamalı ve arpalığa çevirmek yerine üretim ve markalaşma yerine çözüm üreten gerçek işlere odaklanmalıdır.
 • Allah kabul etsin davulcu geldi. Genelge de davulculara sokağa çıkama serbestisi var mı? İyi geceler.

#ferrari #muratisik #ihracatBir yanıt yazın