Alıcı Kredisi Desteği
Alıcı Kredisi Desteği

Alıcı Kredisi Desteği

Konu: Devlet Destekleri
Kategori: Destek Kategorisi: İhracat Destekleri
Desteği veren kuruluş: Ticaret Bakanlığı
Destek başvuru adresi: Türk Eximbank
Danışmanlık şirketi: İGEME
Desteğin adı: ALICI KREDİSİ DESTEĞİ
Desteğin Amacı: İhraç ürünlerimizin daha uygun finansman kaynakları ile cazip hale getirilmesidir.
Destek Özeti: Eximbank’ın hâlihazırda yürütmekte olduğu yatırım malı niteliğindeki alıcı kredilerinin daha cazip hale getirilmesi sağlanmaktadır.

Bu Desteği Kimler Alabilir: Türk Eximbank alıcı kredisi kredi faiz desteğinden Türkiye’den yatırım malı ithal eden yurtdışı alıcılar faydalanabilmektedir. Dolaylı olarak Türkiye’deki ihracatçı da, işbu hususu bir pazarlama aracı olarak kullanacağı için, bu anlamda desteklenmektedir

Destek Unsurları: Eximbank’ın Ticaret Bakanlığınca desteklenmesi neticesinde, Türk firmalarının gerçekleştirdikleri yatırım malı ihracatlarında, yurtdışı alıcılar (ithalatçı firmalar) Eximbank’tan çok uygun faizle [uluslararası ticari kurallar neticesinde izin verilen en düşük kredi faiz oranı olan Referans Ticari Faiz Oranı (Commercial Interest Reference Rates / CIRR)] kredi kullanabilmektedir. İhracatçılarımızın bu hususu pazarlama unsuru olarak kullanmaları beklenmektedir. Bu sayede, ihraç ürünlerimizin daha uygun finansman kaynakları ile cazip hale getirilmesi planlanmaktadır.

ALICI KREDİSİ DESTEĞİ
Detaylı bilgi için bizi arayın… 0(212) 236 00 24

https://www.igeme.com.tr/hizmetlerimiz/ihracat-danismanligi

#destek #alıcıkredisi #igemeBir yanıt yazın