BioExpo 2023 Yaşam Bilimleri Fuar ve Etkinlikleri 25-27 Ekim 2023 tarihlerinde Lütfi Kırdar Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlayacak..

Biyoteknoloji, temizodalar, laboratuar teknolojileri ve ilaç endüstrisinin geleneksel buluşma noktası olan BioExpo Yaşam Bilimleri Fuar ve Etkinlikleri bu yıl yine çok zengin ürün sergilemelerinin yanı sıra üst düzey akademik ve bilimsel etkinlikleriyle de ilgili sektör profesyonellerini ağırlamaya hazırlanıyor. Ülkemizin bu sektörlerdeki en seçkin firmalarının katılımcı olduğu fuarı her yıl olduğu gibi yakın komşu ülkelerden de çok sayıda ziyaretçinin izlemesi bekleniyor. İlaç, kimya, laboratuar, sağlık endüstrileri ve üniversitelerin ilgili akademik disiplinlerinin; yönetici, teknik personel, mühendis ve akademisyenleri tarafından ilgiyle izlenen BioExpo 2023 kaçırılmaması gereken bir platform niteliğini taşıyor.

Fuarla eş zamanlı düzenlenen etkinlikler:

>Ulusal ve Uluslararası Konvansiyonel ve Biyoteknolojik İlaç Üretim Stratejileri ve Tedarik Zinciri Sempozyumu

Organizasyonu BioExpo, Bilimsel koordinasyonu ise Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi tarafından yürütülen Sempozyum; TİTCK, TÜSEB, TÜBİTAK ve SGK kurumlarının değerli katkılarıyla hazırlandı. Son derece zengin bir içerikle düzenlenmekte olan Sempozyum’da yirmi farklı oturumda 35 seçkin konuşmacının sunumları ve söyleşileri yer alıyor.

>GMP Ek1 Kılavuzu 2022 Revizyonu ve Uygulamadaki Değişiklikler Sempozyumu

BioExpo ev sahipliğinde Temizoda Teknoloji Derneği tarafından düzenlenen Sempozyum, tesis tasarım ve yapımında son derece büyük bir öneme haiz GMP yönetmeliği ile ilgili standartları, yeni gelişme ve eklemeleri içeren, eğitim ağırlıklı çok sayıda oturumdan oluşuyor. Kayıt yaptırmak suretiyle izlenebilecek olan oturumlarının tamamında yer alan delegelere ICCCS’ten (International Confederation of Contamination Control Societies) Akredite Dijital Katılım Sertifikası verilecek.

>İlaç Geliştirmede Yapay Zekanın Rolü Semineri

BioExpo Salonları’nda yer alan bu çok önemli Seminer, yaşamın her alanında aktif hale gelmeye başlayan “yapay zeka” uygulamalarının ilaç geliştirmedeki rolünü irdeliyor. BioYoung, MBG Türkiye, BioClub, Unilab, TBD Junior Biologist ve ISPE Türkiye Öğrenci Birliği’nin katılım ve katkılarıyla gerçekleştirilecek olan Seminer fuar ziyaretçileri tarafından izlenebilecek.

>BIOQUEST Bilgi Yarışması

Bu heyecan verici yarışma, BIOEXPO‘nun bir parçası olarak TBD Junior Biologists koordinatörlüğünde MBG Türkiye, BioYoung ve UNILAB işbirliği çerçevesinde düzenleniyor. BIOQUEST adıyla düzenlenmekte olan bu bilgi yarışmasındaki temel amaç; kısa bir gelecekte teknolojik ürünleri kullanacak, tesis planlaması yapacak ve endüstriyel üretimin odağında bulunacak olan genç sektör temsilcilerinin ; cihaz, ürün ve teknolojiler ile ilgili bilgi ve farkındalıklarını artırmak, doğru bilgiye ulaşmalarını sağlamak olacak.

>OpenLab Eğitim Platformu

Lab Akademi ve BIOEXPO iş birliği ve Bioinformy.com, ACADEMİA ve ISO14644.com katkıları ile güçlenen “OpenLab Eğitim Platformu” bu yıl BIOEXPO Yaşam Bilimleri Fuarında sizlerle olacak. Bilim ve teknoloji dünyasına yeni bir soluk getirmek için tecrübeye dayalı profesyonel ve akademik bilgiyi kullanan ve yaşam bilimleri alanında uzmanlaşmak isteyenler için özel olarak tasarlanmış eğitim programları BioExpo’ya farklı bir renk katacak.

25-27 Ekim 2023 tarihlerinde 10.00-18.00 saatleri arasında ziyarete açık olan                

 BioExpo 2023 ile ilgili tüm detaylı bilgiler, online davetiye ve ziyaret için :                            www.bioexpo.com.tr , [email protected]

#bioexpo #lütfikırdar #ihracat

Table of ContentsBir yanıt yazın